Активісти вимагають розслідування для львівського сміття, що "мандрує" по всій Україні Facebook

Активісти вимагають розслідування для львівського сміття, що "мандрує" по всій Україні

Маргарита Толстих

Сміття із контейнерів опинилося на Тернопільщині, поблизу Червонограда та, навіть, на території заказника

Екоактивісти вимагають від Львівської міської ради пояснень стосовно того, чому міське сміття опиняється не на облаштованих полігонах, а на стихійних звалищах чи у заказниках по всій Україні.

Про це на особистій Facebook-сторінці написала депутатка ЛМР Уляна Пак.

Також і сама народна депутатка звернулася особисто до голови міста Андрія Садового. Вимагала провести розслідування і покарати винних у неналежному поводженні з відходами.

Усе почалося після журналістського розслідування Espreso.TV. Журналісти під час зйомок сюжету помістили у 3 сміттєві контейнери GPS-трекери. Баки із побутовими відходами стояли на вулицях Сихівська, будинок 15, Хуторівка, будинок 42 та Червоної Калини, будинок 65.

Трекери допомогли виявити, що побутове сміття поїхало зовсім не на облаштовані полігони.

Перший контейнер вивезли у село Малехів Львівської області. Там він потрапив на перевантажувальну станцію й згодом поїхав у Тернопільську область. Другий сміттєвий бак опинився на території заказника "Торфовища Білогорща" у Залізничному районі Львова. А третій вивезли у село Сілець неподалік Червонограду й залишили поблизу траси на незаконному сміттєзвалищі.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що львівське сміття знову опинилося на Житомирщині. Місцеві жителі мають намір встановити цілодобове чергування.