Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник shutterstock

Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник

Ганна Велика

Указ про його розширення з 2010 року ще не виконаний повністю

Члени Української природоохоронної групи (УПГ) виявили незаконні рубки у Канівському природному заповіднику, які провів Корсунь-Шевченківський лісгосп. Відповідно до режиму цього об’єкту, тут вони взагалі суворо заборонені.

Активісти оприлюднили таку інформацію на сторінці Групи у Facebook.

Вони розповіли, що філія "Корсунь-Шевченківське лісове господарство" ДП "Ліси України" провела у 2023-2024 роках рубки на 10 ділянках у межах заповідника.

“Парадокс у тому, що самі ж лісівники визнали належність цих ділянок до заповідника як в офіційних відповідях на наші звернення, так і в нових матеріалах лісовпорядкування. І все одно зрубали!” – говорять в УПГ.

Активісти нагадали, що Канівський природний заповідник розширили ще в 2010 році на площу 3719,7 га. У неї ввійшли ліси тодішніх Золотоніського та Канівського (його правонаступником і є філія "Корсунь-Шевченківське лісове господарство") лісгоспів.

Вони стверджують, що через “пасивну позицію КНУ імені Тараса Шевченка”, у підпорядкуванні якого знаходиться адміністрація заповідника, указ про розширення ще й досі не виконаний повністю.

“Але це зовсім не скасовує заповідного статусу переданих указом лісів!”, – наголосили в УПГ.

Активісти повідомили, що надіслали свої звернення до правоохоронних органів, аби ті розібралися у ситуації.

Днями ЕкоПолітика розповідала, що переможцем тендеру на закупівлю пального від державного підприємства "Ліси України" на суму понад 1 млрд грн стала маловідома "Карпатська паливна компанія", яка запропонувала найвищу ціну серед усіх учасників – 48,24 грн за літр дизельного пального.

Читайте також
В Міндовкіллі відреагували на скандал довкола законопроєкту №11024 про заповідники
В Міндовкіллі відреагували на скандал довкола законопроєкту №11024 про заповідники

Відомство пояснило, для чого внесли зміни у закон про природоохранні об'єкти