"Ліси України" віддали контракт на 1 млрд грн маловідомій компанії з найвищою ціною, – ЗМІ

"Ліси України" віддали контракт на 1 млрд грн маловідомій компанії з найвищою ціною, – ЗМІ Shutterstock
Ганна Велика

Експерти говорять про можливі непрозорі домовленості

Переможцем тендеру на закупівлю пального від державного підприємства "Ліси України" на суму понад 1 млрд грн стала маловідома "Карпатська паливна компанія", яка запропонувала найвищу ціну серед усіх учасників – 48,24 грн за літр дизельного пального.

Про це повідомляє портал “СтопКор”.

Журналісти розповіли, що за даними Опендатабот, ця компанія-переможець є новачком на ринку. Вона має мінімальний досвід: цього року імпортувала лише 300 тонн бензину.

“Однак завдяки правильним знайомствам і контрактам із державними структурами фірма стала переможцем масштабного тендеру”, – говорять у “СтопКор”.

Іншими учасниками тендеру були ТОВ "Люкс Країна" та ПАТ “Укрнафта”. Їх дискваліфікували через незначні помилки. Так, перша компанія втратила шанс поборотися за контракт через арифметичну похибку в 1 (!!!) копійку, а друга – через невідповідність сертифікатів.

Журналісти порталу нагадали, що "Карпатська паливна компанія" вже не вперше успішно бере участь у державних закупівлях, де здобуває перемогу попри конкуренцію. За словами експертів, це може свідчити про непрозорі домовленості.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла про звинувачення від журналістів на адресу головного лісівника Волині Олександра Кватирка у махінаціях із землями лісгоспів. Також ми розповідали про нелегальну схему заробітку на деревині на Закарпатті. За твердженням розслідувачів, її організував директор Берегівського лісгоспу Ярослав Олійник.

Читайте також
Загоряння лісу у Карпатах: активісти підозрюють підпал, поліція затягувала з реакцією
Загоряння лісу у Карпатах: активісти підозрюють підпал, поліція затягувала з реакцією

Перед пожежею пролунала серія вибухів, а польські туристи бачили підозрілого чоловіка

Дайджест екозлочинів тижня: боротьба із забудовниками, вирубка дерев, розкрадання надр
Дайджест екозлочинів тижня: боротьба із забудовниками, вирубка дерев, розкрадання надр

Зокрема, у Харківській області за незаконне видобування суглинку та глини хочуть стягнути з підприємства понад 100 млн грн

У яких регіонах України заборонено відпочивати в лісах
У яких регіонах України заборонено відпочивати в лісах

У більшості областей лісові масиви повністю закриті для цивільних

Бернський комітет вимагає пояснень від України щодо будівництва НВМК у Мархалівському лісі
Бернський комітет вимагає пояснень від України щодо будівництва НВМК у Мархалівському лісі

Також комітет очікує на план заходів, які мають компенсувати завдану дикій природі шкоду