Аналітики компанії S&P Global, однієї з найбільших і найвідоміших організацій у сфері фінансових ринків та економічних досліджень, назвали 5 ключових тенденцій, які визначатимуть ринки електроенергетики та відновлюваних джерел енергії в усьому світі цього року.
Відповідний перелік вони розмістили на сторінці S&P Global Commodity Insights у LinkedIn.
Експерти констатували, що геополітична та макроекономічна невизначеність останніх трьох років підштовхнула світову енергетику до значних змін. І саме вони визначатимуть розвиток галузі у 2024 році.
Серед причин, які ускладнюють розвиток бізнес-можливостей у світовій енергетиці, фахівці S&P Global назвали:
- війни в Україні та на Близькому Сході;
- чимдалі більшу напруженість у відносинах між Китаєм і Заходом;
- дефіцит і перебої в ланцюжках постачання;
- зростання процентних ставок;
- розбіжності щодо того, як боротися зі зміною клімату.
Аналітики зазначили, що попри всі ці стримуючі фактори, інвестиції у відновлювану енергетику перебувають на рекордно високому рівні, зростають потужності зберігання енергії та диспетчеризації для задоволення потреб електромереж. Вже сьогодні електрифікація створює нові форми споживання та нових гравців на ринку, а нові політики та стратегії компаній стимулюють подальше розширення енергетичної інфраструктури.
Виходячи з сукупності змін, які відбуваються на світових ринках електроенергії та ВДЕ, експерти S&P Global Commodity Insights сформували наступний топ-5 трендів у даній сфері:
- Низькі ціни на електроенергію та високі витрати стануть викликом для економіки відновлюваної енергетики, але впровадження чистої енергії досягне нових максимумів.
- З'являться нові політики щодо дозволів на реалізацію проєктів та дизайну енергетичних ринків, які намагатимуться задовольнити потреби зацікавлених сторін.
- Географічні розбіжності все більше впливатимуть на розвиток ринку електроенергії.
- Зміниться співвідношення ресурсів попиту і пропозиції, що використовуються для просування енергетичного переходу.
- Вищі відсоткові ставки та зниження вартості активів спонукатимуть компанії до більшої обережності при формуванні портфельних стратегій.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що за даними аналітиків REN21 глобальний перехід до ВДЕ у 2023 році сповільнився. Також ми розповідали, що у квітні менше чверті електроенергії в ЄС виробили за допомогою викопного палива. Його місце зайняла генерація за рахунок вітрової, сонячної енергетики, а також гідроенергетики.