Щоденними простими вчинками однієї людини можна зекономити багато ресурсів природи або хоча б не забруднювати її. До того ж формування правильних еко-звичок ще й заощадить ваші кошти.
Проект Чернігів Еко-Library опублікував 16 простих порад, які допоможуть зберегти довкілля та ще й зекономити. Матеріал зібраний виданням Територія твого розвитку.
- Відмовитись від поліетиленових пакетів і користуватися екоторбинками
Приблизно 5 трильйонів поліетиленових пакетів споживаються у світі щороку або близько 10 мільйонів щохвилини. Боротьбу з поліетиленовими пакетами можна розпочати на особистому рівню. Намагайтеся не пакувати у супермаркетах придбаний товар в окремі пакети. Ще краще придбайте (пошийте) один екопакет із тканини, який є багаторазовим у використанні. Таким чином ви ще зекономите на пакетах, що купуєте у магазинах.
- Не викидати батарейки у смітник, а віддавати їх у спеціальні місця збору
Потрапивши в землю, батарейка здатна забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів ґрунту. Викинувши всього дві старенькі батарейки з ліхтарика, ви зіпсуєте дві ванни, 8 відер і півтора чайника чистої води.
- Закривати кран під час чищення зубів
Поки ви чистите зуби при відкритому крані, у каналізацію стікає близько 19 літрів води у день.
- Викидати сміття в смітник
Зазвичай сміттєві баки у містах є на кожному кроці. Звісно, багато людей зараз свідомі того, щоб не смітити на вулиці, але важливо не боятися/лінуватися зробити зауваження іншим людям, які викидають сміття на вулиці.
- Сортувати сміття
Якщо поруч із житлом немає розподілених сміттєвих баків під різне сміття, то можна відокремлювати папір і здавати на макулатуру.
Цікаво знати: період за який розкладається папір становить 2-10 років, консервні бляшанки – 80 років, а пластик – до 500 років.
- Не пити воду із пластикових пляшок
90% пластикових пляшок не переробляють повторно. При можливості купляйте сік у паперовій упаковці, або наливайте воду вдома і використовуйте одну пляшку декілька разів, бо ж більшість "мінеральних вод" зовсім не мінеральні, а столові, що нічим не відрізняється від води з-під крану. Тим більше, коли рідини довго знаходяться в пластиковій пляшці, вони є не корисні для організму людини.
- Вимикати зарядні пристрої вночі
Зазвичай електронні пристрої заряджаються повністю за одну-дві години. Коли ми кладемо їх заряджати на ніч, то вони споживають значно більше енергії, ніж потребують. Це погано для вашого пристрою, рахунку за електроенергію та екології.
- Друкувати з обох боків листка
Для виготовлення паперу щороку вирубується 125 мільйонів дерев. Згадайте, скільки нікому не потрібних рекламних газет і листівок лежать у поштових скриньках і просто на вулицях наших міст.
- Закривати вікна та двері, коли працює кондиціонер
Це зробить кондиціонер потужнішим в декілька разів та заощадить електроенергію.
- Води в електрочайнику має бути не більше, ніж необхідно
На нагрівання зайвої води витрачається зайва електроенергія.
- Носити натуральний одяг
Синтетика – це продукт отриманий методом хімічного синтезу, із неї виготовляють пластмасу й тканини. Тому можна сказати, що синтетичний одяг такий ж шкідливий, як і пластмасові пляшки. Тим більше, що одяг виготовлений із природних матеріалів значно приємніший до тіла й, на відміну від синтетичних тканин, зігріває.
- Брати рекламні брошури, які роздають на вулицях міста
Щоб не переводити папір, можна взяти додому брошуру й відкласти до паперу, а потім – здати на макулатуру або до баку із паперовим сміттям.
Цікаво знати: одна сім’я з трьох людей за рік спроможна зібрати 15 кг макулатури, а 1 кілограм макулатури – це 60 кг деревини.
- Купувати місцеве
При купівлі продукції, виробленої місцевим виробником – ви зменшите витрати палива (енергії) на транспорт продукції від виробника до магазину.
- Їздити на велосипеді
Завдяки велосипеду можна почуватися в хорошій фізичній формі, здоровим та енергійним, а ще й швидко пересуватись по місту. До того ж, їзда на велосипеді не створює шкідливих викидів в атмосферу.
- Використовувати керамічний або паперовий посуд
Дуже приємно сидіти в парку чи лісі на пікніку, але краще сидіти там без сміття від пластикового посуду.
- Не купувати великої живої ялинки на Новий Рік та Різдво
На новорічні свята краще обмежитися маленькою ялинкою зробленої з пов'язаних соснових гілок або використовувати український дідух – "букет" з сіна, прикрашений квітами та стрічками.
Раніше ЕкоПолітика писала про 5 правил екологічного життя і називала б'юті-звички, які допоможуть врятувати планету.