Кияни також сприйняли новину про заборону поліетиленових пакетиків по-різному. Одні критикують таке рішення, мовляв, даремно ми починаємо із заборон, а не із перероблення сміття, хтось уважає такі заходи недієвими, пенсіонери обурюються, що тепер ще й за пакетики доведеться платити. Молодь і більш просунута категорія споживачів позитивно ставиться до заборони пакетів, значна частина киян пише, що й так давно вже ходять по закупи з багаторазовими торбами.
То що ж це – зрада чи перемога?
Насправді пакетики безплатними не були й до цього, ми просто сплачували їхню вартість у ціні товару. Відтепер платитимемо лише за ту кількість пакетів, яку взяли.
До того ж, як показав перший день, навіть мінімальна оплата за пакетики стримує людей від нагрібання їх десятками. Щоб не платити за пакети, найбільш винахідливі покупці навіть пакували продукти в поки що безплатні одноразові рукавички. Власне, це і є мета закону про заборону одноразових пакетиків – зменшити їх споживання.
Чому ж "під роздачу" потрапили саме пакетики, чим вони такі небезпечні? Небезпечні вони тим, що служать нам дуже мало. Ми їх беремо і зразу викидаємо в смітник, отже, пластикові пакетики – це одноразова продукція. А вона підпадає під заборону в багатьох цивілізованих країнах. Ми використовуємо пластиковий пакет один або кілька разів. Зате після того, як пакет потрапить на смітник, він буде отруювати довкілля ще 100-200 років.
За інформацією Департаменту міського благоустрою Києва, середньостатистичний українець за рік використовує близько 500 пакетів. Для порівняння: німці використовують 45 пакетів на рік, данці – 4. Навіть 1% використаних пакетів в Україні не переробляється.
Через кілька місяців українські супермаркети вже не зможуть продавати тонкі пакети за одну копійку, бо з березня їх розповсюдження взагалі буде заборонено. Зникнуть із магазинів усі пакети, що тонші за 50 мікрометрів. Тонкі пакети залишаться лише у формі первинної тари для сипучих продуктів, риби та м’яса, і то – тимчасово. А із січня 2023 року набере чинності заборона всіх пакетів, тонших за 50 мікрометрів, навіть первинної тари.