Пройшла зустріч між шановними представниками асоціації УАВтормет та чиновниками Міністерства захисту довкілля. Обговорювалися умови видачі "висновку" для транскордонного перевезення відходів.

І ніби нічого, та все не так, як здається. Справа в тому, що обговорювали отримання "висновка" на металобрухт! А металобрухт, згідно із законом "Про Металобрухт", відходом не є! Відповідно до пункту закону ухваленого 02.12.2021 року, який чітко вказує, що: "Експортні операції з металобрухтом здійснюються відповідно до цього Закону з урахуванням особливостей, визначених законами України "Про металобрухт".

Питання, панам з асоціації УАВтормет, якщо металобрухт, не відходи, а стратегічна сировина, а відповідно до закону "Про Металобрухт" —Закон України "Про відходи" не поширюється на відносини, що виникають у процесі збирання, заготівлі та здійснення операцій з металобрухтом", з цього випливає, що для експорту металобрухту, який не є відходом, в отриманні "висновка" немає необхідності... Чи ви все ж таки визнаєте, що металобрухт — це відходи? І ця зустріч, цьому підтвердження?

Питання панам із Міністерства захисту навколишнього середовища — що пишете у "висновку"? Що даєте дозвіл на транскордон на металобрухт або на відходи металів?

Зрештою, я вже повністю заплутався, бо код УКТЗЕД № 7204... визначає — Відходи та брухт чорних металiв. Де тут йдеться про термін "металобрухт"????

Якщо чесно це трагічно, коли спостерігаєш за такою картинкою та такими зустрічами, коли представник міністерства каже – дайте нам ваші пропозиції... А що вони там взагалі роблять у цьому міністерстві, якщо їм не надати пропозиції?