Документом, зокрема, передбачається вибірковість у фінансуванні проєктів будівництва чи впровадження нових об'єктів. Вони мають відбиратися лише після проведення оцінки екологічного впливу, зокрема сталості економічної діяльності та енергоефективності. Рекомендації щодо того, яку інформацію мають оцінювати банки для надання фінансування Нацбанк планує розробити до 2023 року.

Окрім того, самі фінустанови будуть зобов’язані звітувати про те, як їхня діяльність впливає на довкілля. З початку 2024 року Нацбанк планує здійснювати спостереження за дотриманням цих вимог.

Це важливий механізм, який поряд із процедурою ОВД дасть змогу мінімізувати негативний вплив промисловості на природу. Зокрема, замовники потенційно небезпечних для довкілля об'єктів у разі браку фінансування на їх зведення не зможуть отримати кошти в банках.

Загалом така норма – це здоровий європейський підхід, спрямований на запобігання екологічним порушенням. Процедура оцінювання стимулюватиме промислові об’єкти модернізуватися або змінювати проєкти будівництва на екологічніші, щоб отримати фінансову підтримку від банківських установ.