Чому важливе його прийняття саме зараз?

  • По-перше, нам потрібно подбати про наше довкілля.
  • По-друге, від цього у тому числі залежать повноцінне приєднання України до Європейської родини.

Вже найближчим часом Уряд і міністерства розпочнуть проводити повний селфі скринінг національного законодавства на відповідність європейським нормам та директивам. Спектр роботи не обмежується лише нормативними актами, окресленими Угодою про Асоціацію з ЄС. Аналізувати будемо все діюче у Європі правове поле для імплементації його в українське. Бо сьогодні  готовність України стати повноправним членом ЄС оцінюватимуть саме за такими критеріями.

Законопроєкт “Про заходи щодо запобігання та зменшення негативного впливу пластикових виробів на навколишнє середовище” покликаний імплементувати положення Директиви ЄС 2019/904 про скорочення впливу деяких пластикових виробів на навколишнє середовище.

Він був розроблений народними депутатами ще до початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Наразі документ доопрацювали  відповідно до нових реалій, в яких опинилася наша країна. Команда Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України брала активну участь в його розробці та подальшому доопрацюванні.

Нагадаю, законопроєкт має заборонити в Україні обіг та розповсюдження одноразових пластикових виробів, таких як ватні палички, соломинки, одноразовий посуд, харчові контейнери та контейнери з пінополістиролу тощо.

Впевнений, що результати від впровадження європейських підходів не змусять себе чекати. Як приклад можу навести обмеження обігу в Україні пластикових пакетів. За час введення заборон, за даними Міністерства економіки, українці зменшили їх використання на 40-90% та більш ніж вдвічі збільшили споживання біорозкладних.

Отже, впевнено продовжуємо рух до завершення епохи одноразового пластику так, як це вже зробили європейські країни.