З 1 січня 2022 року в Україні впроваджується система моніторингу, звітності та перевірки на рівні встановлення. На сьогодні у міністерстві зареєстровано вже понад тисячу установок, і ми вже отримуємо звіти.

Через повномасштабне вторгнення рф в Україну процес дещо сповільнився, але рух триває.

Крім того, у рамках підготовки до торгівлі квотами команда Міндовкілля готує законопроєкт, що надасть змогу вибудувати систему верифікації моніторингу викидів парникових газів.

Єврокомісар із навколишнього середовища Віргініюс Сінкявічус на нещодавньому спільному засіданні з урядом України констатував, що фокус-діалог ЄС та України щодо Європейської "зеленої" угоди та "зеленого" переходу через війну поставлено на паузу. За його словами, Брюссель готовий поновити його, коли Україна буде готова. Синкявічус наголосив на важливості впровадження Україною функціональної системи моніторингу, звітності та перевірки на рівні встановлення як перший крок до створення ETS (система торгівлі квотами на викиди).

Синкявічус наголосив на важливості впровадження Україною функціональної системи моніторингу, звітності та перевірки на рівні встановлення як перший крок до створення ETS (система торгівлі квотами на викиди).