Тоді як європейське законодавство розвивається та ухвалено вже більш як шість директив ЄС, Україна досі не імплементувала базових речей, які європейські країни розпочали впроваджувати ще 1998 року.

З приходом нового парламенту у 2019 році жевріла віра та надія на швидкий запуск ключових екологічних реформ, насамперед реформи управління відходами. Але за два роки діяльності парламенту жодну з цих реформ не було доведено до ухвалення загалом і до початку впровадження.

За проєкт закону України "Про управління відходами" № 2207-1д, який підтримали в першому читанні 264 народних депутати, проголосували ще рік тому (21.07.2020 року). Цей законопроєкт підтримали експертне середовище, більшість громадських організацій, Асоціація міст України, Асоціація ОТГ, європейські експерти та відповідальний бізнес. Проте вже десять місяців немає засідань підкомітету щодо відходів.

У річницю підтримання законопроєкту в першому читанні у всіх на вустах одне запитання: "Де проєкт закону № 2207-1 д? Чи буде дано старт реформі управління відходами?".