Відразу обмовлюся, що в мене склалося тверде переконання, що Віталію Володимировичу його підлеглі та його “любі друзі” не доповідають усю правду, а ще відверто їм маніпулюють. Або повідомляють, що йому приємно чути. Тому я говоритиму правду. Адже завдання громадського суспільства нагадувати влади що вона не робить чи робить погано. Надіюсь, що Віталій Володимирович прочитає мій текст до кінця. І не лише він.
1. Київське повітря одне з найбрудніших у Європі
Київ уже понад 5 років посідає одне з перших місць в антирейтенгу найбільш забруднених великих міст Європи та світу. У тихі дні перевищення допустимих показників за кількома параметрами відзначається в рази. Виною два фактори: зростання автотранспорту та знищення природних очищувачів повітря – зелених насаджень.
2. Стан міських водойм плачевний
Найнебезпечніше-що водойми забудовуються. Особливо страждають київські озера, яких зараз у Києві залишилося близько 200 і ставки, яких у Києві близько 100. За нашими підрахунками кожне третє озеро в Києві частково забудоване, на кожне друге робили замах забудовники. В результаті деякі озера сохнуть, як озеро Синє на Виноградарі. Під забудову віддано озера Вирлиця, Небреж, Качине та деякі інші.
КП "Плесо", яке створено для охорони озер, насправді на них лише заробляє. Не вирішено питання з Бортницькими очисними спорудами. Нормальної реконструкції не проведено. Практично фекалії всього Києва продовжують скидатися до Дніпра.
3. Екологічно небезпечні об’єкти Києва не ліквідовані
Єдиний у Києві сміттєспалювальний завод викидає у повітря 700 тонн шкідливих речовин на рік. З 80-х років XX століття у спецкомбінат " Радон" звозили радіоактивні відходи із сусідніх областей. Нині вони зберігаються на глибині 10 метрів у спеціальних контейнерах. У 1995 році одне зі сховищ залила вода, стався витік тритію. Сховище в аварійному стані. Завод “Радикал” був секретним об’єктом, одним із найпотужніших хімічних підприємств СРСР. Достеменно відомо, що у 2007 році стався розлив ртуті, коли її вивозили із заводу. Але вивезли явно не всю – фахівці вважають що небезпечний метал там усюди і буквально в’ївся до будівлі.
4. Зелені зони швидко знищуються
Незважаючи на всі обіцянки київської влади, зелені зони Києва продовжують активно знищуватись забудовниками. За останні 10 років за нашими розрахунками площа лише київських парків зменшилась на 800 га. Наприклад, парк Покал забудовники незаконно забудували вже наполовину, а парк Кіото – на одну третину.
5. Київ не готовий до викликів глобального потепління. Через літню спеку, що посилилася, вмиратимуть тисячі літніх киян
Так спека 2003 року, коли температура в Європі піднялася до 47,5℃, призвела до одного з найкатастрофічніших стихійних лих у новітній історії, внаслідок якого лише за кілька тижнів загинуло від 45 тис. до 70 тис. осіб. Ця проблема, як свідчить дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, може стати новою нормою найближчими роками. Однак Київ зовсім не готовий до цієї нової екологічної небезпеки. Місто продовжують закочувати в бетон і знищувати озера та зелені зони.
6. Забудовники б’ють екологічних активістів, а влада мовчить
Одне з найбільш обурливих явищ київської екології полягає в тому, що забудовники відкрито наймають титушек , які б’ють міських активістів, які захищають зелені зони. Згадаємо недавні історії із захистом Качиного озера, і Екопарку Осокорки, і Протасова яра. Кияне проливають свою кровь за право жити в зеленому місці, а не в бетонних джунглях.
7. У Києві постійно незаконно намагаються ліквідувати заповідні об’єкти
Як приклад можна навести незаконні рішення Київради щодо закриття заповідного об’єкту Лиса гора, і щодо знищення частини території із заказника Бабин яр під військове кладовище. Кияне не знають – а я скажу – ще міська влада розглядала проект військового кладовища в заповідному Національному ботсаду ім Гришка. Це вже дно.
Досвід цінний повторенням. Лише за 3 роки кількість нападів на заповідні об’єкти з боку забудовників та інших "користувачів" зросла в 3 рази.Причому знищенням природних об’єктів займається не лише Київрада, а також відомі міські чиновники, наприклад, гендиректор Київводканалу, на якого за незаконну забудову заказника “Деснянські луки” нещодавно порушено кримінальну справу.
8. Депутати Київради від "Удару" Бондаренко та Лимар відкрито борються з екологами
Найбільш огидним прикладом сучасної екологічної політики в Києві є дії "ударівців" Лимар і Бондаренко (широко відомий киянам тим, що підробив свій диплом і залишився на плаву) , спрямовані на блокування заповідання зелених зон та озер. Я особисто про це розповідав Кличку, проте він проігнорував це питання.
Ми бачимо відкритий саботаж та бездіяльність київської влади у питаннях екології. Висновки не робляться. У крайньому випадку ми бачимо лише імітацію діяльності з боку влади. В наявності сповзання Києва в екологічну катастрофу.
Якщо Віталій Володимирович особисто не зверне увагу на екологічні проблеми міста, він на завжди увійде в історію Києва як герострат, який знищив його красу і зелень.