На сьогодні у Києві налічують 128 парків та 610 скверів. До того ж минулого місяця Київрада заявила, що площа зелених зон столиці має збільшитися на 100 гектарів у найближчі кілька років — таку територію передали у підпорядкування Київзеленбуду для здійснення благоустрою.

На перший погляд здається, що це чимало. Але якщо звернутися до інших даних, то побачимо, що за останні 15 років у Києві було знищено близько 2300 га зелених насаджень. Таку статистику наводить система моніторингу лісових насаджень на планеті — Global Forest watch.

Згідно з Правилами утримання зелених насаджень, площа озеленених територій загального користування для міст повинна становити не менше 25 метрів квадратних на 1 людину. Важко повірити в офіційні заяви чиновників, які стверджують, що сьогодні цей показник у Києві перевищує 23 м2/людину. Адже такі цифри були актуальні ще у 70-х роках минулого століття, коли й зелених зон було значно більше, і кількість населення столиці — набагато менша. За даними Екологічної стратегії Києва, сьогодні справжній показник кількості зелених насаджень становить 18 метрів квадратних на одну людину.

Насправді площа озеленених територій Києва постійно скорочується. В основному - через активну забудову території. Як зупинити процес знищення зелених зон та екосистем столиці розповідає Екостратегія Києва 2030,