Разом з тим, звичайні баки для несортованого сміття, які стоять поруч, наповнюються в рази швидше. А значить – переважна більшість відходів, які виробляє Київ, досі потрапляє не на переробку, а на звичайне сміттєзвалище. Чим це погано? Чому взагалі потрібно сортувати сміття? 

Неорганічні відходи повільно розкладаються, виділяючи небезпечні речовини.  Органічні відходи розкладаються швидко, але виділяють, при цьому чимало, тепла. На звалищі вся ця маса постійно вступає в хімічні реакції, перемішується, нагрівається, утворюючи отруйні для усього живого суміші. Токсичні речовини випаровуються в атмосферу, а разом з дощовою водою проникають у ґрунти, поверхневі та підземні води.  

Словом, сміттєзвалище можна уявити у вигляді такого собі заводу який цілодобово виробляє шкоду для довкілля, а відповідно – й для нашого з вами здоров’я та життя. Викидаючи сміття роздільно, ви зменшуєте загальну кількість несортованих відходів та їх негативний вплив на довкілля. 

Одночасно сортуючи відходи, ви стимулюєте їх переробку та повторне використання. Сьогодні на сміттєвих полігонах столиці "зберігається" майже 13 мільйонів тонн сміття. З 689 тисяч тонн побутових відходів, які Київ виробляє за рік, у переробку йде лише 10%, хоча в усьому світі цей показник перевищує 50-60%. 

Виразним є досвід Швеції, де сортування сміття вже давно увійшло у звичку. Шведи переробляють майже 100 відсотків власних відходів: створюють сировину для виробництва, роблять добрива, паливо для громадського транспорту, будівельні матеріали, а що найважливіше – виробляють дешеву електроенергію. Це виявилося настільки прибутковим, що сьогодні Швеція навіть імпортує для переробки відходи з інших країн.

Сортування сміття допомагає захистити довкілля, зменшує ризики для здоров’я людей, економить ресурси планети та може бути дуже вигідним економічно. Зрештою, це – модно і сучасно. Так що не вагайтеся –  починайте сортувати!