Ось одна з альтернатив. Екопакет, весь з себе зелененький. Ви купуєте і впевнені, що він таки еко. Що там написано дрібним шрифтом — не читаєте, а якщо і читаєте, то мало хто розуміє.

А написано там, що пакет з поліетилену низької щільності, і якщо його потримати на сонці 2-3 місяці при температурі 20-40 °С (ну середньорічна температура в Україні), а потім кинути в землю, то через 2-3 роки там будуть рости рослини.

Все завдяки чудовій "біосумісній" добавці Аддітех. Ця добавка — вітчизняний аналог добавки для оксо-біорозкладу d2w пр-ва Symphony, тобто суміш солей важких металів ініціює термо- і фотоокислення пластику, його деструкцію і перетворення в мікропластик.

Слід підкреслити два факти. У проєкті закону оксо-біорозкладні пакети також потрапляють під заборону, як і в тих країнах ЄС, де звичайні пакети і не обмежують або обмежують частково. Але виходячи з маркування, тільки фахівець може зрозуміти, що цей пакет належить до їх числа. У більшості африканських і азіатських країн, де діють обмеження на пакети — подібні добавки широко застосовуються. При активній інсоляції він дійсно розвалюється на частинки, які не так кидаються в очі. А що там з цими частками, що містять важкі метали — то таке...