Це два різних злочини, дві різні статті відповідальності і це роблять не одні і ті самі люди. Бо журналісти, ОМС, навіть МНС валять все на купу. І таким чином створюється картинка, ніби ліси і болота палають, бо якась баба палила листя на городі. Така картинка вигідна поліції, яка ніфіга не робила і не робить, щоб унеможливити катастрофу. А мала б. 

По друге. Варто припинити називати ці пожежі "недбальством". Горить щороку в одних і тих же локаціях по всій Україні. Горить приблизно в одну пору і за однакових умов (сильний вітер, важкодоступні для гасіння, місця). Таких збігів не буває. І якщо говорити про недбальство, то хіба що недбальство відомств, які мали б це попереджувати. 

По третє. Не варто вирішення питання весняних пожеж покладати на людей, які типу мають відстежувати, викликати поліцію. Все, що можуть люди — викликати пожежників для ліквідації наслідків. Якщо викликати  поліцію і вона навіть приїде, що це дасть? Паліїв же нема. На щоденне патрулювання і відлов злочинців у людей немає ні сил ні ресурсу. Ми ж не вистежуємо  вбивць, терористів, грабіжників. То чому підпалами не займаються поліція і спеціальні служби?

І нарешті. Яке може бути рішення? Поліція має немалі кошти, має дрони, має ресурс. Не має лише вказівки згори, без якої працювати не буде. Потрібно визначити точку прикладання зусиль (вона — у владних кабінетах) і тиснути. Вимагати, щоб навесні і восени були поліцейські патрулі. Щоб лісництва влаштовували засідки і облави. Щоб облітали дронами небезпечні ділянки. 

Або, як варіант, перекласти відповідальність на власників/користувачів земель і нехай самі все це організовують. За пожежі штрафувати їх і штрафувати потужно.