Безумовно, питання використання та обігу піротехнічних виробів є критичним та потребує відповідного врегулювання на законодавчому рівні як під час війни, так і після настання Перемоги, під час мирного стану.

Сьогодні нам вдалося, за аналогією з практикою країн-членів ЄС, з метою наближення та впровадження європейських гуманних цінностей та стандартів щодо людей і тварин у сфері використання піротехнічних виробів, прийняти Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів" (реєстраційний № 7438).

Закон вводить додаткові обмеження щодо шумового забруднення та повністю забороняє використання та продаж феєрверків (піротехнічніх виробів, призначених для використання під час розважальних заходів). Продаж феєрверків класу F1 (дуже низький рівень небезпеки та шуму) буде дозволена тільки з 16 років.

Закон набирає чинності через шість місяців з дня, наступного за днем його опублікування; суб’єктам господарювання, які здійснюють реалізацію піротехнічних виробів класів F2, F3, F4, надано можливість відправити таку продукцію на експорт протягом одного року з дня набрання чинності Законом.

Прийнятий Закон є надзвичайно важливим для громадян нашої Країни, оскільки ментальне здоров’я воїнів, що повертаються з фронту, всіх мешканців України (і тварин також) – це питання національної безпеки України!

Величезна подяка за розробку та просування законопроєкту Юлії Овчинниковій та громадським і волонтерським організаціям! Дякую також Михайлу Федорову та Віктору Ляшку.