Водночас Україна має розвинену газорозподільчу мережу та потужну газотранспортну систему, що дає можливість виробникам біометану під'єднатися до газових мереж на більшості території України.
До цього треба додати можливість альтернативного завантаження української ГТС біометаном після завершення терміну контракту з Росією у 2024 році. Потенціал виробництва біометану в Україні оцінюється у 7,8 млрд м3/рік.
Що собою являє біометан? Це біогаз, доведений до якості природного газу, що містить зазвичай 95-98% метану (СН4). Переважно його отримують із біогазу, який отримано шляхом анаеробної ферментації біомаси, шляхом видалення з нього СО2.
Основною перевагою біометану є повна готовність газової інфраструктури до його транспортування та енергетичного використання, оскільки біометан є повним аналогом природного газу.
Залишаються незмінними газопроводи, газові котли та двигуни, газові електростанції, інше енергетичне обладнання, що спроєктоване для використання природного газу.
По-друге, вартість біометану є конкурентною до вартості "зеленого" водню на найближчу перспективу. Нині біометан приблизно втричі дешевший за "зелений" водень, у 2050 році очікується їх зрівняння за вартістю, і лише в разі зменшення вартості "зеленого" водню нижче за 2 $/кг "зелений" водень може стати дешевшим за біометан.