EU4Environment разом з Міндовкіллям та Державною екологічною інспекцією обговорили питання екологічного контролю за промисловими викидами в Україні у відповідності до європейських стандартів.

У вебінарі, який відбувся на платформі zoom, взяли участь експерти з країн Європейського союзу та Великобританії, представники Європейської Комісії та Секретаріату ОЕСР, а також представники громадськості.

Імплементація Директиви ЄС 2010/75/ЄС щодо промислових викидів, прийнята в 2010 році, відіграє ключову роль у прагненні України відповідати європейським стандартам в галузі навколишнього середовища. Вона регулює забруднення промисловими об’єктами, охоплюючи загалом приблизно 52 000 установок.

Незважаючи на складні виклики для навколишнього середовища від воєнної агресії росії, Україна продовжує робити кроки доступу в ЄС.

Зокрема, у травні 2023 році був прийнятий проєкт Закону № 6004-д "Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне та здорове довкілля", який впроваджує положення Директиви ЄС. Закон спрямований на впровадження інтегрованої системи дозволів та контролю в Україні, що передбачає модернізацію промисловості, включаючи впровадження передових методів управління та нових допоміжних технологій. Очікується, що веде до модернізації промисловості протягом 12 років, у тому числі шляхом впровадження НДТМ та передових методів управління. Наразі вже створено 4 робочі групи в рамках НДТМ.

Проєкт EU4Environment "Європейський союз за довкілля" (EU4Environment) має на меті допомогти Східному партнерству країн зберегти свій природний капітал та підвищити екологічний добробут людей, а також підтримку дій, пов’язаних з навколишнім середовищем, демонстрація та розкриття можливостей для екології, зростання та встановлення механізмів для кращого управління екологічними ризиками та впливами.

Законопроєкт №6004-д розроблено у співпраці із експертами проєкту МТД "Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України".

Проєкт НДТМ реалізується GIZ за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, ядерної безпеки й захисту прав споживачів Німеччини (BMUV) з 2019 року. В рамках проэкту надається підтримка Україні в реалізації реформи зменшення та контролю промислового забруднення, у вигляді розробки законодавства, ІТ-системи видачі інтегрованих довкіллєвих дозволів, реалізується грантова програма для підприємств, які першими модернізується відповідно до НДТМ.