Головними завданнями є забезпечення стабільних і рівних правил доступу до надр, запровадження дерегуляції та діджиталізації дозвільної процедури, тобто становлення Держгеонадр як сучасної сервісної служби. Модернізація регулювання галузі передбачає використанням кращих міжнародних практик, серед яких, зокрема, право проводити оцінку запасів за міжнародними стандартами, а також покращення контролю держави та підвищення публічності інформації шляхом уведення чітких підстав і процедур зупинення й анулювання спеціального дозволу.

Серед ключових новел – лібералізація обігу спеціальних дозволів, впровадження наскрізних ліцензій на розвідку та видобування. Вводиться поняття "мале надрокористування", що передбачає можливість поза аукціоном отримати спеціальний дозвіл на розробку корисних копалин місцевого значення для власників земельних ділянок площею до 25 га.

Нові правила гри покликані дерегулювати сферу користування надрами, що, в результаті, пришвидшить надання спецдозволу втричі. Це стало можливим завдяки скасуванню дублюючих дозволів – гірничого відводу (окрім робіт підземним способом), затвердження Держгеонадрами проєктів розробки родовищ і введення в дію протоколів ДКЗ, зменшення кількості випадків, що вимагають висновку Міндовкілля, а також повне скасування погодження органами місцевого самоврядування надання в користування місцевих корисних копалин.

Держгеонадра працюють над діджиталізацією взаємодії бізнесу з державною. В листопаді розпочав роботу Електронний кабінет надрокористувача, що дозволяє онлайн подавати заяви й пакети документів для отримання, продовження строку дії, внесення змін, розширення меж, переоформлення спеціальних дозволів на користування надрами. Робота над розвитком сервісу триває. На черзі – звітність в е-кабінеті й електронний бланк спецдозволу, державні реєстри нафтогазових та артезіанських свердловин. Триває наповнення Інтерактивних карт родовищ корисних копалин. Регулярно проводяться онлайн-аукціони.

Законопроєкт №4187, набирає чинність за три місяці після підписання Президентом та оприлюднення.