BioLPG можна виробляти кількома способами, залежно від вихідної сировини та процесу. Наразі основним методом виробництва є відновлюваний (або HVO) процес виробництва біодизеля, біоетанолу або біогазу. Це також генерує побічний продукт bioLPG. Під час процесу нафтопереробки утворюються різноманітні відпрацьовані гази, що містять пропан або біозріджений газ. Наприклад, на кожну 1000 кг біодизеля з цього потоку відпрацьованих газів утворюється 50 кг біозрідженого газу, а біоLPG отриманий в процесі каталітичного перетворення біоетанолу становить приблизно 250 кг (25%). Цей супутній продукт потім очищують, щоб зробити його ідентичним звичайному пропану.
Для виробників біогазу, біоетанолу та біодизелю достатньо установити додаткове обладнання для відокремлення біопропану під час гідропереробки органічних палив. А попит і ринок споживання біоLPG вже величезний. Стимулами розвитку ринку bioLPG у Європі є:
- необхідність досягнення цільової частки відновлюваного палива на рівні 40% у структурі кінцевого споживання відповідно до вимог програми Єврокомісії Fit for 55;
- перспектива розширення європейської Директиви торгівлі квотами на викид парникових газів (ETS) на житловий сектор до 2025 року.
За оцінкою експертів, сучасний ринок bioLPG становить до 200 тисяч тонн і є частиною ринку LPG, загальний розмір якого сягає 320 млн тонн (2020 р.). У період до 2025 року очікується щорічне дворазове збільшення пропозиції bioLPG на ринку, що пов'язане із задоволенням попиту компаній енергетичної галузі, викликаним спробою виконати вимоги щодо використання біопалива та скорочення викидів СО2. До 2030 року світовий ринок LPG (потенційний ринок bioLPG) може зрости до 350 млн тонн, а обсяг ринку bioLPG досягне 1,4 млн тонн на рік. Експертна оцінка включає лише ринкові сектори гідроочищеної рослинної олії (HVO, hydrotreated vegetable oil) та стійкого авіаційного палива (SAF, sustainable aviation fuel) і не враховує можливості розширення інших технологій виробництва.