Винятком стане лише первинна упаковка для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Це надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм.

На мою думку, це дуже символічно, адже сьогодні 1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Це одне із найстаріших міжнародних свят, метою якого привернення уваги до проблем дотримання прав і охорони здоров'я дитини.

Обмеження використання пластикових пакетів — це саме про збереження не тільки здоров’я наших дітей та нас, але й про піклування і захист планети загалом.

Декілька доведених фактів про жахливий вплив будь-якого поліетилену на організм людини:

  • У виробництві поліетилену використовується свинець. Цей метал надзвичайно токсичний. Його скупчення в організмі викликає розвиток багатьох захворювань;
  • Для з’єднання швів упаковки нерідко застосовують хімічний клей. Він також може згубно впливати на продукти, які потім вживає людина;
  • З метою реклами на поліетилен наносяться логотипи фірм, їх роблять яскравими, помітними. В складі фарби часто є токсини, згубні для людини.

33 країни світу заборонили використання пластикових пакетів. Серед них – Франція, Італія, Румунія, Монголія, Кенія, Мадагаскар, Грузія, Китай. Сьогодні до цього списку приєднались і ми! Я вітаю всіх колег з ухваленням цього важливого довкілевого законопроєкту!