Застосування декларування на основі пропонованих методів підтвердження дозволять верифікувати дані незалежною третьою стороною, що в свою чергу забезпечить:
- довіру до наданої інформації;
- можливість застосування вимог до бажаного відсотку вмісту переробленого або поновлюваного матеріалу у сфері публічних закупівель для симулювання переробки відходів зруйнованих будівель, застосування шлакових матеріалів та полімерних відходів;
- посилення дій по запобіганню недобросовісної конкуренції із застосуванням екологічних самодекларацій (greenwashing).
Доклад викликав зацікавленість та отримав позитивні відгуки від представників європейських університетів та інших учасників конференції.
Далі – запроваджуємо схеми верифікацій по різним категоріям продукції на практиці та готуємо публікацію у Environmental Engineering Management Journal (IF: 1.065).
Декларації у формі фраз або графічних символів дають уявлення про певні характеристики, пов’язані з впливом на навколишнє середовище, які можуть бути корисними для експлуатації, обслуговування, ремонту чи утилізації.
Перехід до моделі циркулярної економіки, яка відповідає Європейській "зеленій" угоді, викликає зростання попиту на декларування вмісту перероблених або поновлюваних матеріалів у продукті. Такі декларації актуальні як у приватному секторі (B2C), так і в ланцюжках поставок (B2B) і у сфері державних закупівель (зелені або сталі публічні закупівлі).
Щоб віддати перевагу продукту, що містить перероблений або поновлений матеріал, потрібна методологія розрахунку. Тлумачення, способи обґрунтування їх застосування та попередження про введення споживача в оману викладені в міжнародному стандарті ISO 14021: 2016 Екологічні марковання та декларації – Екологічні самодекларації (Екологічне маркування II типу).
Залежно від категорії товару методологія повинна бути уточнена.