Ось дивіться – Київ декларує, що у столиці утворюється близько мільйона тон побутових відходів на рік. Казали і про мільйон двісті тон. І все, що є у столиці для управління цими відходами – старий майже 40 річний полігон у Підгірцях, куди і їде більша частина сміття і такий же древній завод Енергія. І кілька другорядних смітників. І якщо завод ще можна модернізувати, замінивши спалюванні установки на сучасні і встановивши фільтри, як у Європі, то усунути згубний вплив на довкілля і здоров'я населення полігону шляхом модернізації неможливо. Надто старий, надто великий, надто небезпечний. Гори сміття подекуди понад 190 метрів (!) заввишки , озера фільтрату. Зате можна десятиліттями на бюджетні гроші зображувати боротьбу зі згубним впливом. Гроші виділяються на все це космічні.
Останній тендер, який я бачила у листопаді минулого року був, здається, на 770 млн грн.
А якщо ви пошукаєте останні новини у медіа про полігон номер 5, то це будуть "Полігон у Підгірцях невдовзі закриють", "Рекультивація добігає кінця", "На місці смердючий гір будуть зелені пагорби". І чогось ніхто не акцентує, що рекультивують і закривають лише половину смітника. Інша ж половина працюватиме стільки, скільки це жахіття буде дозволене. Мабуть, перейде у спадок наступній владі, або і не одній.
Кличку норм. Він давно не говорить про проблему зі сміттям. Це точно не додасть йому позитиву. Він вже обіцяв у 2016 закрити полігон до 2018 року. Навіть меморандум підписав. А потім намутився значно цікавіший схематоз. Адже дуже багато грошей можна закопати у землю, а ще більше – у сміття.
Узагалі, отаке управління відходами – це ганьбища для столиці.
Воно зараз наче і не актуально на тлі наших бід. Але, з іншого боку, ми рахуємо збитки, завдані нашому довкіллю рашею. А хто підрахує шкоду, завдану нашій природі і людям вітчизняними баригами?