Кількість сміття, яке генерують кияни зросла з 1,23 млн тонн до 1,45 млн тонн. Це близко 5 млн повних кубових контейнерів або 4,5 хмарочосів Empire State Building. 

Причини:

1. Зростання народонаселення столиці.

2. Ріст доходів.

3. Культура доставки товарів (Нова пошта, Розетка, MakeUp...).

Ми круті? Як ви думаєте? 

Ріст доходів єдиний позитивний момент. В Данії, наприклад, 850 кг/особа/рік, ця багата країна європейський топчик.

Чи готові кияни до цього шаленого обсягу сміття?

1. В 3-мільйонному місті немає сміттєепереробного заводу і лише один старий сміттєспалювальний, який приймає машини лише деяких перевізників або по блату.

2. У нас немає можливості здати на переробку органічні відходи, листя, траву, що вже рік як можливо у Львові.

3. Підприємства за копійки утилізують відходи силами сірих та чорних перевізників, бо ніхто не покарає.

4. Культура сортування відходів знаходиться на рівні 7,3%. Тоді як в Євросоюзі переробляється 46% відходів. Так а куди сортувати, якщо баки для пластику, паперу в більшості дворів стоять для галочки?

Отже, майже все їде на полігони на захоронення просто неба. В якому стані наші полігони ми прекрасно знаємо з Документального фільму "Поховані сміттям".

Головний полігон №5 в Підгірцях відкритий у рік Чорнобиля мав бути закритий у 2012-му, але остаточно його життя продовжили до 2026 року. 

Куди дінеться сміття вагою 5 хмарочосів Емпайр після 2026 року? 

Відповіді не знає ніхто. Ми не чуємо про запуск переробних заводів. Кияни як не парилися з приводу сортування, так і не паряться далі. Кинути в бак акуратно зібране сміття у мішечку — то прямо кайф для душі. "Зачем это менять?"

Одне ми знаємо точно — сміття суттєво змінить стан екології в столиці. Ключові показники значно погіршаться.

Починайте задумуватися сьогодні, друзі. Споживайте розумно. Шукайте способи сортування та компостування. Це наша земля і місто, в якому жити нашим дітям.