Влітку цього року в ЄС завершилася робота над створенням європейських стандартів догляду за деревами (Technical Standards in Tree Work). Йдеться про набір правил, які відображають найкращі європейські практики щодо посадки, обрізки та догляду за деревами. Участь у розробці стандартів взяли 12 організацій із 11 країн Європи: асоціації арбористів, інститути, тренінгові та дослідницькі центри.

На виконання доручення Київського міського голови Віталія Кличка у своїй роботі ми завжди орієнтуємося на найкращі світові практики. Тому як тільки європейські стандарти були опубліковані, ми почали перемовини з колегами з ЄС із метою створення їх офіційної української версії.  Варто зазначити, що це досить складний процес, який потребує залучення до участі структур національного рівня та постійної координації з європейськими партнерами.

І ось радий повідомити, що перший крок до імплементації стандартів зроблено! На сьогодні ми маємо домовленість із Асоціацією міст України про початок роботи над українською версією стандартів. Фахову підтримку при цьому забезпечить робоча група, яку організовує Управління екології та природних ресурсів КМДА спільно з КО "Київзеленбуд".  Наступним кроком стане впровадження стандартів на рівні столиці. Окрім того, Асоціація міст України забезпечить можливість використання цих стандартів і в інших громадах України.