Його необхідно отримати, щоб не пошкодити електричні та інші мережі копаючи ями під саджанці, а також щоб узгодити свої плани з офіційними планами благоустрою міста.

Перш ніж саджати дерево або кущ біля будинку, потрібно запитати дозволу балансоутримувача земельної ділянки чи органу місцевого самоврядування - районної державної адміністрації.

Заявку треба подавати у письмовій формі, де вказувати конкретну локацію (її точну адресу + фото) або ж просити надати вільні локації для висадки дерев. Також ви можете приєднатися до планової висадки дерев "Київзеленбудом" як волонтер.

Слід пам'ятати, що озеленення в Києві здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України. Існують вимоги щодо висадки дерев і чагарників. Наприклад, відстань від стін житлових будинків до дерев повинна бути не менше 5 метрів, до чагарників – не менше 1,5 метра. Висота кущів – не повинна перевищувати нижній край вікна першого поверху.

Роботи по озелененню можна виконувати після того, як проведеться очищення території від сміттєвих та будівельних відходів. Без відповідного дозволу заборонено вирубувати дерева, які вже ростуть на території. При підборі видів дерев для посадки не рекомендується висаджувати жіночі види шовковиці, тополі та інших дерев і кущів, які можуть засмічувати територію чи повітря.

Більш детальну інформацію ви можете отримати, звернувшись до підприємства "Київзеленбуд" або до Центру альтернативного озеленення Києва. Останній також надає безплатно або за невелику плату саджанці дерев, які рекомендовано вирощувати в столиці.

Висаджуйте дерева та будьте екологічними!