По-перше, при транспортуванні одного м3 біометану газопроводом під тиском 60 атмосфер він передає майже утричі більше енергії, ніж при транспортуванні одного м3 водню. Це фундаментальна перевага біометану.

По-друге, інфраструктура вже на 100% готова до його транспортування і енергетичного використання, оскільки біометан є повним аналогом природного газу. Залишаються незмінними газопроводи, газові котли, газові двигуни, газові електростанції, інше енергетичне обладнання, спроєктоване для використання природного газу. У разі масштабного використання "зеленого" водню знадобляться дуже великі інвестиції у модернізацію газових мереж і газового обладнання.

За оцінками фінської компанії Wärtsilä Corporation, з урахуванням вартості модернізації газової інфраструктури під використання водню більш рентабельним є конвертація "зеленого" водню у синтетичний метан з використанням існуючої газової інфраструктури.

По-третє, вартість біометану є конкурентною до вартості "зеленого" водню на найближчу перспективу. На сьогодні середня вартість "зеленого" водню становить біля 7 $/кг з перспективою її зменшення до 3 $/кг до 2030 р., 2 $/кг до 2050 року, тоді як середня вартість біометану на сьогодні становить 700 $/1000 м3 з перспективою її зменшення до 650 $/кг до 2030 р., 600 $/1000 м3 до 2050 р. і у майбутньому до 500 $/1000 м3. Іншими словами, на сьогодні біометан приблизно втричі дешевше "зеленого" водню. В 2050 році очікується їх зрівняння по вартості, і лише при зниженні вартості "зеленого" водню нижче за 2 $/кг він може стати дешевшим за біометан.

Найбільші перспективи ми вбачаємо у комбінації переваг обох цих відновлюваних газів. Як це зробити?

  1. розмістити поряд установку виробництва "зеленого" водню і біометану;
  2. конвертувати водень у біометан, провівши його реакцію з СО2, який виділяється під час виробництва біометану;
  3. у газопровід закачувати біометан від біометанового заводу плюс синтетичний метан, у який було конвертовано зелений водень.

Використання такої схеми дозволить додатково до потенційних 7,8 млрд м3/рік біометану долучити 5,6 млрд м3/рік синтетичного метану, який може бути отриманий з відходів СО2 біометанових заводів і "зеленого" водню.