Мета — створення дієвого законодавчого механізму для розвитку конкурентного ринку виробництва й використання біоетанолу та біокомпонентів у транспорті в Україні.
"Розвиток ринку біоетанолу є важливим кроком на шляху заміщення нафти й нафтопродуктів, які у 2020 році посіли перше місце в товарній структурі імпорту України на суму 3,8 млрд доларів", – прокоментував в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
Окрім того, Україна щороку імпортує до 55 тис. тонн біоетанолу у складі бензину. Водночас загальні виробничі потужності ДП "Укрспирт" сягають близько 110 тис. тонн біоетанолу на рік, які сьогодні є незадіяними.
Що передбачає законопроєкт:
- встановлення обов’язкової частки рідкого біопалива (квот) в загальному річному обсязі продажу бензину: з 1 травня 2022 року – не менш як 5% об’ємних;
- введення обліку та контролю вмісту біокомпонентів у бензинах;
- встановлення відповідальності за недотримання квот суб’єктами господарювання, які займаються виробництвом, імпортом і реалізацією бензинів на митній території України;
- введення вимог щодо дотримання критеріїв сталості для біопалива з 1 липня 2022 року.
Водночас технічні характеристики палива з біокомпонентами обов’язково повинні відповідати вимогам технічних регламентів, гармонізованих європейських стандартів та інших нормативно-правових актів.
Законопроєкт розглянуто Енергетичним співтовариством, він відповідає європейській практиці та сприятиме зменшенню шкідливих викидів у навколишнє середовище.