У Держенергоефективності анонсували механізм підтримки "зеленої" енергетики facebook.com/saeeUA

У Держенергоефективності анонсували механізм підтримки "зеленої" енергетики

Олена Яценьо

Цей механізм є універсальний, оскільки виконує низку важливих функцій

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (​Держенергоефективності) спільно з партнерами працюють над розробленням нового механізму підтримки розвитку "зеленої" енергетики – Net Energу Metering.

Про це під час конференції в межах 10-ї виставки CISOLAR-2021 розповів заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко, передає урядовий портал.

Як зазначив Шафаренко, Net Energу Metering – підтримка підприємств у переході на "чисту" енергію та підвищення їхньої конкурентоздатності на ринку ЄС.

Ідея проєкту полягає в тому, що підприємство може виробляти та споживати електроенергію з відновлюваних джерел для власних потреб, а надлишок віддавати в мережу, щоб згодом за потреби використати у зручний час.

Цей механізм виконує низку важливих функцій.

  1. Це один з інструментів для подолання ризиків введення в ЄС CBAM, адже підприємства, які будуть виробляти продукцію з використанням "чистої" енергії, матимуть змогу виходити на ринки ЄС та бути конкурентоздатними.
  2. Механізм працюватиме без "зеленого" тарифу й не потребуватиме додаткових зобов’язань від держави, а водночас забезпечить подальший "зелений" перехід країни в межах глобального тренду сталого розвитку.
  3. Це гарна мотивація для різних підприємств робити внесок в екотрансформацію, переходити на "чисті" джерела енергії.

"Окрім того, підприємства, які будуть виробляти "чисту" енергію для власних потреб, матимуть у перспективі дешевшу електричну енергію, що зробить їхні товари більш конкурентними та вигідними кінцевому споживачу", – наголосив Шафаренко.

Раніше ЕкоПолітика писала, що в Кабінеті міністрів України назвали вигідні для країни види відновлюваних джерел енергії.

Читайте також
В Україні запроваджують систему “зелених” аукціонів для підтримки виробників ВДЕ
В Україні запроваджують систему “зелених” аукціонів для підтримки виробників ВДЕ

Ідеться про енергію сонця, вітру, біогазу, а також мікро- та малі гідроелектростанції

Вперше в ЄС вітрова та сонячна енергія обігнали енергію з викопних видів палива
Вперше в ЄС вітрова та сонячна енергія обігнали енергію з викопних видів палива

Виробництво електроенергії з викопних видів палива, навпаки, з початку року впало на 17%