Минулий тиждень був насичений важливими подіями у сфері екополітики.
За період 17-22 травня заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна у Facebook назвали три таких події.
Перша, за її словами, невтішна: "удруге в сесійній залі "прокатили" законопроєкт № 4167 "Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності", який примушує підприємства-забруднювачів до впровадження найкращих доступних технологій".
Криворучкіна зазначила, що під час першого голосування не вистачило 5 голосів, під час другого – 13. Також наголосила, що команда мажоритарників від Кривого Рогу висловилися однозначно за.
Наступну подію, яка відбулася минулого тижня, нардепка назвала "перспективною". Йдеться про зустріч із віцепрем’єр-міністром України – міністром із питань стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським і провідними науковцями та практиками Кривого Рогу.
"Ключове питання – створення індустріального парку з переробки відходів у нашому місті (Кривому Розі. – Ред.). Хочу зазначити, що у наших хвостосховищах, які займають площу 70 квадратних км, заскладовано 3 млрд т подрібненої гірничої маси, а у відвалах, висота яких сягає 120 метрів, накопичилось 9 млрд т розкривних порід", – наголосила Криворучкіна.
За її словами, використання цих відходів дасть змогу не тільки зменшити вартість об'єктів будівництва, а створити нові робочі місця в регіоні.
Третя подія, варта уваги, – обговорення законопроєкту № 3339 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізму регулювання викидів занечищувальних речовин в атмосферне повітря" на засіданні підкомітету з питань зміни клімату та охорони атмосферного повітря.
Єдиними активними представниками були спеціалісти Криворізького регіону: фахівці з коаліції "Досить труїти Кривий Ріг" та очільник відділу промислової екології Держекоінспекції Олександр Скакальський, додала політикиня.
Як повідомляла ЕкоПолітика, з 24 по 30 травня в Україні відбудеться щонайменше 11 заходів, що присвячені поводженню з відходами, використанню зоошлаків у будівництві, "Європейському зеленому курсу", озелененню мегаполісів та іншим.