Поблизу Вінниці на сміттєвому полігоні планують виробляти енергію з біогазу

Поблизу Вінниці на сміттєвому полігоні планують виробляти енергію з біогазу Veжа
Марія Семенова

Ділянка поки належить обласному лісогосподарському підприємству

Біля села Стадниця Вінницької міської громади планують модернізувати полігон твердих побутових відходів та виготовляти електроенергію з біогазу. Ці роботи планують здійснювати на додатковій території площею 7,7 га, яка має перейти до комунальної власності.

Про це повідомляє медіа "Суспільне" з посиланням на проєкт рішення Вінницької міської ради.

Нині земля ще перебуває у власності Вінницької обласної ради. "Віноблагроліс" має право постійного користування ділянкою. Це підприємство володіє лісогосподарським функціоналом.

Метою передавання землі у документі вказано "реалізацію заходів із модернізації та рекультивації полігону твердих побутових відходів для виробництва електроенергії з біогазу". Йдеться про газ, який утворюється внаслідок гниття сміття.

Проєкт рішення ще має схвалити виконком Вінницької міської ради. Після підтримки від депутатів рішення про безоплатну передачу землі громаді повинна ухвалити рада області.

ЕкоПолітика раніше розповідала про ОСББ з Вінниці, яке завдяки сортуванню сміття отримує кошти на благоустрій прибудинкової території.

У Львівській області наближається до завершення другий етап рекультивації Грибовицького полігону. Йдеться про роботи із нанесення ґрунтового покриття та озеленення території.

Через пожежу на полігоні побутових відходів в Івано-Франківській області було перевищено норму викидів шкідливих речовин. Вміст чадного газу в епіцентрі перевищив допустиму концентрацію у понад 10 разів.

Читайте також
Українці хочуть інвестицій у переробку сміття та суворішого еконагляду — дослідження
Українці хочуть інвестицій у переробку сміття та суворішого еконагляду — дослідження

Найменш поширеною екопрактикою є участь у громадських ініціативах через відсутність зручної інфраструктури

До 15 млн кубометрів щороку: у Рівненській області збудують біогазовий завод
До 15 млн кубометрів щороку: у Рівненській області збудують біогазовий завод

Залишки органіки, з якою видобуватимуть газ, будуть використовувати як добрива

Коли сортування сміття стає збитковим для міста: приклад Козятина та вихід з ситуації
Коли сортування сміття стає збитковим для міста: приклад Козятина та вихід з ситуації

Відходів просто замало, щоб обладнання вийшло на самоокупність

В Україні на "зелену" енергію припало 11% загальної генерації у 2025 році – НКРЕКП
В Україні на "зелену" енергію припало 11% загальної генерації у 2025 році – НКРЕКП

Беззаперечним лідером чистої генерації залишається сонячна енергетика