Другий експериментальний пункт екоконтролю відкрили в Умані

Другий експериментальний пункт екоконтролю відкрили в Умані me.gov.ua

Марія Семенова

Мережа ПЕК має виявляти екозлочини превентивно, а не просто карати за вже заподіяну шкоду

В уманському дендропарку "Софіївка" відкрили другий в Україні експериментальний ПЕК. Команда екологів отримала мобільні лабораторії, а помічники (ветерани й студенти) – свої посвідчення громадських інспекторів.

Про це повідомили в Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства.

Превентивний підхід як нова норма

У Міністерстві розвиток мережі ПЕК називають частиною нової системи екологічного контролю.

"Маємо великі сподівання на цей проєкт, адже він запроваджує абсолютно новий підхід – не карати, а запобігати завданню шкоди", – зазначив заступник Міністра економіки Ігор Зубович.

Модель ПЕК передбачає роботу на упередження екологічних злочинів. Екоінспектори патрулюватимуть територію та оперативно реагуватимуть на виклики в режимі 24/7.

Важлива й роль технологій – сучасне обладнання дасть можливість на місці фіксувати порушення й завдану шкоду, а обробка даних буде диджиталізована.

Техніку для ПЕК, зокрема мобільну лабораторію, комп’ютери та коптер, закупили за підтримки уряду Швеції в межах проєкту ПРООН з оцінки шкоди довкіллю.

Перший експериментальний ПЕК відкрили на Житомирщині, про що писала ЕкоПолітика. Проєкт діятиме пів року. Його результати стануть підґрунтям для підготовки нового законопроєкту, що має повністю реформувати систему екоконтролю в Україні.

Читайте також
Кейс Мархалівського лісу набув міжнародного розголосу: RFI опублікувало своє розслідування
Кейс Мархалівського лісу набув міжнародного розголосу: RFI опублікувало своє розслідування

Про те, як українська влада із впертістю носорога продовжує гнути свою лінію попри шалений опір громадськості, тепер читатимуть по всьому світу

Масштабні порушення висновку ОВД: екоінспектори перевірили Негребівський кар’єр
Масштабні порушення висновку ОВД: екоінспектори перевірили Негребівський кар’єр

Люди скаржилися на вирубку здорового лісу та втрату питної води в громаді

Незаконні рубки є – повних даних немає: держоргани обрали позицію "це не до нас"
Незаконні рубки є – повних даних немає: держоргани обрали позицію "це не до нас"

Поки інституції шукають, на кого перекласти відповідальність, вирубка триває без можливості відстежити масштаби та ефективність протидії