Депутати провалили законопроєкт №4197-д про ринок деревини shutterstock

Депутати провалили законопроєкт №4197-д про ринок деревини

Ганна Велика

“За” проголосувало лише 175 народних обранців

29 квітня Верховна Рада не підтримала євроінтеграційний законопроєкт №4197-д “Про ринок деревини” – не знайшлося необхідних 226 голосів для його ухвалення.

Інформація про хід розгляду цього нормативно-правового акту міститься у його картці на сайті парламенту.

Відповідно до неї, при поіменному голосуванні у другому читанні та в цілому за проєкт Закону "Про ринок деревини" “за” віддали свої голоси 175 депутатів, “проти” висловилися 3 обранці, 29 депутатів утрималися, а 64 – не голосували.

Після цього спікер Верховної Ради поставив на голосування питання про направлення законопроєкту №4197-д на повторне друге читання. Воно також не знайшло необхідної підтримки: “за” – 185 голосів, “проти” – 4, “утрималося” – 29 депутатів, “не голосувало” – 56.

Це означає, що на цій сесії депутати вже не зможуть повернутися до роботи над цим законопроєктом. Але ніщо їм не заважає зареєструвати той самий документ з іншим номером та зміненою назвою, щоб знову за нього голосувати. Ми вже бачили такий фокус при прийнятті закону України №3855-IX “Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення”.

Хронологія підготовки законопроєкту про ринок деревини

Перше голосування у залі Верховної Ради та прийняття документа за основу відбулося ще 18 листопада 2021 року. За словами координатора економічної платформи Wood Industry UA Юрія Дюга, тільки в останні 9 місяців депутати проявляли активність у підготовці цього документу, хоча дискусія навколо цього законопроєкту триває вже багато років.

Обговорення підготовленого до другого читання євроінтеграційного законопроєкту №4197-д про ринок деревини відбувалася як у грудні 2024 року на засіданні комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, який визначений за цим документом як головний, так і вже у січні цього року на круглому столі щодо громадського обговорення зазначеного документа. Тоді голова комітету, депутат Дмитро Наталуха стверджував, що до кінця січня цей законопроєкт має бути завершений у фінальній редакції й бути готовий до залу.

Станом на середину січня на сайті Верховної Ради буда доступна для ознайомлення тільки версія документа до першого читання, в яку при підготовці внесли велику кількість змін.

4 лютого комітет з питань економічного розвитку на своєму засіданні рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проєкт Закону № 4197-д “Про ринок деревини”.

Свою рекомендацію Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроєкт №4197-д профільний комітет пізніше надав ще й на засіданні 24 квітня. При підготовці документа до другого читання депутати отримали 904 пропозиції та внесли ще 9. В результаті врахували 9 з них, редакційно врахували 119 пропозицій, відхилили 785 пропозицій.

Раніше ЕкоПолітика публікувала матеріал про те, як просувається робота над законопроєктом № 4197-д “Про ринок деревини” та наводила його основні положення.

Читайте також
Україна почне представляти Євросоюзу свій прогрес у довкіллєвій сфері
Україна почне представляти Євросоюзу свій прогрес у довкіллєвій сфері

Перед цим пройшли три раунди імітаційних сесій

Адвокати знайшли законопроєкт, який дозволить забудову прибережних захисних смуг
Адвокати знайшли законопроєкт, який дозволить забудову прибережних захисних смуг

Вони наполягають на знятті його з розгляду через невідповідність Конституції України

Як держава й громади втрачають землі: активісти навели 7 кейсів за скандальним законом №12089
Як держава й громади втрачають землі: активісти навели 7 кейсів за скандальним законом №12089

Цей нормативно-правовий акт підтримала Верховна Рада та підписав президент попри спротив громадськості, фахівців та навіть органів державної влади