Європейська Комісія ухвалила заборону на використання бісфенолу А (BPA) в матеріалах, що контактують з харчовими продуктами, через його потенційно шкідливий вплив на здоров'я.
Відповідне повідомлення з’явилося на сайті вищого органу виконавчої влади ЄС.
У Єврокомісії пояснили, що BPA відтепер буде заборонений у:
- виробах, які контактують з їжею або напоями – покритті на металевих банках, багаторазових пластикових пляшках для напоїв та подібних упаковках і ємностях;
- кулерах для розподілу води та іншому кухонному приладді та обладнанні.
За заборону бісфенолу А на початку цього року проголосували держави-члени ЄС. На користь такого рішення також висловилося Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) з урахуванням останніх наукових оцінок. Зокрема, EFSA дійшло висновку, що BPA має потенційно шкідливий вплив на імунну систему.
Бісфенол А вже заборонений в ЄС для дитячих пляшечок та подібних продуктів. Для більшості виробів встановлять 18-місячний період поетапної відмови, а також зафіксують дуже обмежені винятки, коли альтернативи не існує. Перехідний період допоможе промисловості адаптуватися до нових вимог. Заборона також стосується інших бісфенолів, які є шкідливими для репродуктивної та ендокринної систем.
"Підтримка високих стандартів безпеки харчових продуктів в Європейському Союзі та захист громадян є одним з найвищих пріоритетів Комісії. Сьогоднішня заборона, яка базується на ґрунтовних наукових рекомендаціях, захистить наших споживачів від шкідливих хімічних речовин, які можуть потрапляти до їхніх продуктів харчування та напоїв", – сказав комісар з питань охорони здоров'я та добробуту тварин Олівер Вархелі.
Як повідомляла ЕкоПолітика у квітні 2022 року, ЄС оприлюднив план найбільшої заборони небезпечних хімікатів у "дорожній карті обмежень", до якого потрапили 12 000 речовин, зокрема, й бісфенол А. Також ми розповідали, що омбудсмен ЄС Емілі О'Рейлі розкритикувала Єврокомісію за повільність у виведенні з ринку небезпечних речовин.