Сортування сміття - це не копирсання у бруді, якщо підійти до цього процесу відповідально та скористатися порадами екологів. Як правильно поводитися з відходами у Facebook-спільноті EcoUkraineTeam пояснили екоактивісти.
Найпоширеніший міф, який відлякує новачків від сортування відходів, це страх забруднитися у смітті.
Однак, якщо на самому початку поводитися з відходами правильно,вони ніколи не перетворяться на брудну субстанцію. По-перше, екологи радять замість слова "сміття" вживати термін "вторинна сировина". До прикладу, взяти тетра-пак з-під молока. Таку упаковку після використання слід спочатку помити. Після цього - прибрати у спеціальну коробку чи пакет. Коли у сховку накопичиться достатньо тетро-паків, їх можна нести на переробку.
Помиті та охайно складені упаковки не брудні, не мають неприємного запаху та не створюють безладу.
Це саме стосується і терміну "помиї". Адже помиї - це органічні відходи, які власники приватних домогосподарств перемішують із пластиком та іншим побутовим сміттям. Так органічні відходи опиняються в загальному контейнері. Там вони нагріваються під сонцем і смердять. А ще псують залізний контейнер і витікають на вулицю.
Екоактивісти кажуть, що набагато правильніше поставити для органіки окреме відерце. А після того, як воно наповниться, віднести лушпиння та залишки овочів і фруктів до компостної ями. Там відходи перетворяться на перегній та удобрять грунт.
ЕкоПолітика раніше писала про те, як потрібно сортувати відходи з металу. Деякі можна переробити повторно при правильному сортуванні такого сміття.