Виробництво одягу, ліків та техніки стає ключовим рушієм попиту на нафту – МЕА

Виробництво одягу, ліків та техніки стає ключовим рушієм попиту на нафту – МЕА

Катерина Бєлоусова

Раніше нафту масово використовували для транспортного сектору, однак наразі для нього розвивають екологічні альтернативи

Спеціальний радник виконавчого директора Міжнародного енергетичного агенства Алессандро Блазі заявив, що сектор нафтохімії стає ключовим драйвером попиту на нафту та газ.

Адже ці речовини є сировиною для виробництва низки побутових товарів та іншої продукції, необхідною у повсякденному житті, написав він у LinkedIn.

Блазі опублікував інфографіку ENERGYminute, яка показує, що нафта та газ, після кількох циклів переробки, є сировиною для виробництва:

  • офісного та промислового обладнання;
  • пакувальних матеріалів;
  • побутової техніки;
  • транспортних засобів;
  • споживчих товарів;
  • пакувальних матеріалів;
  • будівельних матеріалів;
  • електроніки;
  • одягу;
  • фармацевтичних препаратів;
  • космічної та авіаційної галузі.

linkedin.com/in/alessandro-blasi-6579a66/

Як відомо, широковживаний пластик теж є продуктом переробки нафти.

“[Нафтохімія] сектор стратегічного значення, оскільки наявність добре розвиненої нафтохімічної промисловості в країні означає доступ до багатьох основних товарів, які є основою для багатьох важливих секторів економіки”, – підкреслив він.

Блазі зазначив, що сфері нафтохімії наразі приділяють мало уваги, зокрема зусилля з переробки та повторного використання такої продукції все ще залишаються занадто обмеженими.

Він додав, що спочатку нафту масово використовували для виробництва електроенергії, згодом вона стала основою для транспортного сектору. Однак для нього існують альтернативи, зокрема електромобілі та деякі стійкі види палива.

Нагадаємо, дослідження архівних документів та статей у США показало, що нафтогазова промисловість була проінформована про потенційно жахливі наслідки спалювання викопного палива для клімату з 1954 року.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Гані, що в Африці, на ринок Кантаманто щотижня привозять 15 млн одиниць "секонд хенду", який  віддали на переробку чи доброчинність десь в Америці, Європі чи Китаї. Частка одягу так званої швидкої моди зростає загрозливими темпами.

Читайте також
Енергетичний гігант BP передумав скорочувати видобуток нафти й газу
Енергетичний гігант BP передумав скорочувати видобуток нафти й газу

Компанія також призупинила інвестиції в нові офшорні вітрові та біопаливні проєкти та скоротила кількість проєктів з низьковуглецевим воднем до 10 з 30

Багаті західні країни лідирують у глобальній нафтогазовій експансії, – IISD
Багаті західні країни лідирують у глобальній нафтогазовій експансії, – IISD

Понад дві третини усіх нових ліцензій на видобуток нафти й газу видали лише 5 країн