Зміївська паперова фабрика у Харківській області вперше в історії створила папір для підручників та харчової промисловості. На ньому не розмножуються та не живуть небезпечні бактерії та мікроби.
Нову розробку прокоментували та показали у PR-відділі видавництва "Ранок". Воно й замовило створення незвичайного паперу.
Бактерицидний папір уже отримав назву "папдез". Це аркуші сіруватого кольору, які нагадують харчовий папір часів СРСР. Співробітники Зміївської паперової фабрики кажуть, що при його виробництві використали кристали полігексаметиленгуанідину гідрохлориду. Саме вони і відповідають за те, щоб папір був непридатним для розвитку патогенних організмів.
Папдез уже отримав сертифікат з висновками державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Це значить. що його можна використовувати в медицині для знезараження ран, у харчовій промисловості – для збереження овочів, фруктів або масла.
Гендиректор видавництва "Ранок" Віктор Круглов мріє друкувати на бактерицидному папері шкільні підручники. Каже, що вже запропонував ідею Міністерству освіти.
"Підручник живе 5 років, так? А скільки на ньому живе бактерій? У час пандемії потрібно максимально захистити дітей і запобігти розповсюдженню хвороби. Можуть бути книги, зошити, підручники, надруковані на антибактеріальному папері", — сказав Круглов.
ЕкоПолітика вже писала про те, що в Україні почали друкувати книжки з тетра паків від соку та молока. У майбутньому харківське видавництво "Ранок" має намір повністю перейти на екологічне виробництво книг.