В майбутньому власники домашніх сонячних електростанцій в Австралії будуть платити за експорт надлишкової електроенергії в мережу.
Про нововведення повідомили ЭлектроВести.
Австралійська комісія з енергетичного ринку проаналізувала наявні документи й дійшла висновку, що власники сонячних електростанцій не використовують усю вироблені природою енергію та відправляють її назад, в електромережі. Це - приблизно 20 відсотків населення країни.
"Лінії електропередачі були створені, щоб отримувати електроенергію від великого генератора, такого як вугільна або газова електростанція, і транспортувати її в ваш будинок. Але за останні 10-15 років утворився двосторонній потік. Тепер енергія йде не тільки в ваш будинок, але і з вашого будинку. Це не передбачалося при створенні системи", - поскаржився виконавчий директор комісії Бен Барр.
Барр додав, що електромережа вже не витримує надлишків енергії, яку імпортують домогосподарства. На лініях утворюються своєрідні "корки". І енергетичні компанії все частіше змушені перешкоджати бездумному скидові енергії в загальну мережу.
У зв'язку із цим Комісія з енергетичного ринку прийняла рішення стягувати гроші із власників СЕС за кожний зайвий експортований у мережу кіловат. За словами керівництв, це має розвантажити енергетичні системи.
Однак проти виплат виступили самі власники сонячних електростанцій. Вважають, що своєрідний податок держава з них вимагає несправедливо.
Як писала ЕкоПолітика раніше, мешканці київської багатоповерхівки на проспекті Романа Шухевича, 30 (Дніпровський район) здали в оренду дах свого будинку. Покрівлю даху відремонтували і встановили там невелику сонячну електростанцію.