За останній рік повномасштабної війни сума збитків завданих довкіллю зросла у 5 разів, а саме з 13,2 млрд гривень у травні 2022 року до 2 трлн гривень у серпні 2023.
Про це написав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець у Facebook.
Він підкреслив, що збитки від наслідків підриву Каховської ГЕС досі обраховують.
“Сума росте щодня. Це далеко не остаточні цифри. Повну картину отримаємо після деокупації всієї України”, – сказав Стрілець.
Він також додав, що у грудні 2022 року після деокупація Харківщини сума збитків для довкілля сягнула 1,5 трлн гривень. У серпні 2022 року сума збитків складала 395 млрд гривень.
Стрілець наголосив, що 27 серпня в Україні відзначили День екологічного боргу. Щороку дослідницька організація Global Footprint Network визначає день, коли кожна країна використала річний об’єм поновлюваних природних ресурсів. Для всієї планети цей день настав ще 2 серпня.
“Ця методологія показує, коли кожна окрема держава починає жити "в кредит". Все, що ми беремо у природи від сьогоднішнього дня, буде за рахунок майбутніх поколінь”, – розповів міністр.
Стрілець підкреслив, що у 2026-2027 роках дослідження Глобальної мережі екологічного сліду покаже, як війна вплинула на “кредитну історію” у сфері використання природних ресурсів.
Нагадаємо, за понад 500 днів повномасштабної війни в Україні було зафіксовано майже 2 500 випадків шкоди для довкілля завданої через війну. Загальна шкода оцінюється у 52 мільярди євро.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження експертів з обліку вуглецю показало, що війна в Україні поглиблює кліматичну кризу, а кількість викидів вуглецю за перші 12 місяців війни сягнула близько 120 мільйонів тонн.