У трьох областях України заборонили купатися та ловити рибу

У трьох областях України заборонили купатися та ловити рибу

Катерина Бєлоусова

Спалаху інфекційних захворювань, що повʼязаний з наслідками підриву Каховської ГЕС, наразі немає

З понеділка, 19 червня, у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях заборонять купатися та виловлювати рибу.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Ігор Кузін, пояснивши, що в регіоні суттєво погіршуються показники річкової й морської води, передає LIGA.net.

"В Одеській області ситуація досить ризикована, тому закликаю громадян не користуватися водоймами, не купувати рибу в невстановлених місцях та не виловлювати рибу", — сказав він.

Кузін підкреслив, що спалаху інфекційних захворювань, що повʼязаний з наслідками підриву Каховської ГЕС, наразі немає. Спостерігаються лише сезонні рівні захворюваності на гострі кишкові інфекції.

facebook.com/galyna.terenko

Зазначається, що фахівці провели дослідження понад тисячі проб питної води з централізованих та нецентралізованих джерел, а також поверхневих водойм. Окрім того, встановлено прилади для швидкого аналізу питної води, які показують результат основних мікробіологічних показників води протягом 18 годин.

В матеріалі розповіли, що вода зі свердловин, а також та, що подається централізовано в Миколаївській та Херсонській областях, є цілком безпечною як за хімічними, так і за мікробіологічними показниками. Найбільшу загрозу наразі несуть індивідуальні колодязі. Оскільки вони були спочатку затоплені та забруднені мулом.

"Ми радимо для тих мешканців, які повертаються, таку воду не використовувати для пиття та приготування їжі", — сказав Кузін.

Він додав, що вода з колодязів та криниць не відповідає хімічним та мікробіологічним показникам. Місцева влада забезпечує мешканців питною водою та таблетками для знезараження. 

Кузін розповів, що після того, як рятувальники відкачають воду з підвалів та усунуть завали, вони очистять і колодязі. А саме викачають всю воду, промиють стіни від мулу та продезінфікують воду.

hromadske.ua

Нагадаємо, через підрив Каховської ГЕС Нікопольський та частина Криворізького районів Дніпропетровщини залишилася без водопостачання.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, біля узбережжя Одеси вода Чорного моря перетворилася на зелену рідину через “цвітіння” водоростей, а саме потенційно токсичних ціанобактерій.

Читайте також
“Можна порівняти з Чорнобилем”: про стан Чорного моря в умовах війни розповіли фахівці
“Можна порівняти з Чорнобилем”: про стан Чорного моря в умовах війни розповіли фахівці

За даними міністерки захисту довкілля Світлани Гринчук, росія завдала Чорному морю екологічних збитків на €345 млн 

31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря: як його захистити від наслідків війни
31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря: як його захистити від наслідків війни

Цей день є важливим для людей, які живуть на узбережжі цього унікального водного об’єкта, і для всіх, хто цінує природне багатство нашої планети

"У Чорному морі риби багато, як ніколи": еколог показав відео
"У Чорному морі риби багато, як ніколи": еколог показав відео

Зграї атерини, анчоуса, кефалі милують око