На Одещині на узбережжя національного природного парку "Тузлівські лимани" повеневі потоки через підрив Каховської ГЕС винесли десятки тисяч загиблих червонокнижних тритонів та жаб різних видів.
Живими виявилися лише 55 тритонів, повідомляє еколог, біолог з нацпарку Іван Русєв у Facebook.
Він розповів, що живі тварини одразу ставали їжею для птахів-мартинів, бакланів, чапель, наземних хижих ссавців.
Русєв також підкреслив, що морська вода на узбережжі дуже опріснена дніпровською водою.
В пресслужбі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів розповіли, що співробітникам нацпарку вдалося врятувати 55 тритонів.
Тритонів, які занесені до Червоної книги України, з дніпровськими водами винесло на узбережжя Чорного моря. Там їх і знайшли працівники нашого парку.
“Тритони не мешкають в солоній воді. Тож живих тварин відвезли до Дунайського біосферного заповідника, де їх випустили на різних ділянках річки (притоках). Дорогу “вимушені переселенці” перенесли успішно. За оцінками фахівців, вони мають добре адаптуватися в дунайських водах”, – йдеться у повідомленні.
У пресслужбі додали, що сили всіх природоохоронців зосереджені на ліквідації наслідків найбільшої екологічної катастрофи, яку спричинила росія з початку свого повномасштабного вторгнення в Україну. Триває робота з документування та обрахунку шкоди, нанесеної довкіллю через терористичну атаку рф на Каховську ГЕС.
Нагадаємо, на Одещині на узбережжя села Григорівка прибило собаку, яку декілька днів несла “велика вода” на дошці з Херсонщини. Також повеневі потоки принесли уламки меблів, техніку, рослинні решти і навіть цілі будинки.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що через підрив Каховської ГЕС під загрозою загибелі опинилися 160 тисяч птахів та понад 20 тисяч диких тварин.