Верховна Рада ухвалила законопроєкт №0204 “Про ратифікацію Нагойсько-Куала-Лумпурського додаткового протоколу про відповідальність і відшкодування до Картахенського протоколу про біобезпеку”.
Це дозволить діяти за міжнародними правилами та процедурами для відшкодування шкоди біорізноманіттю та здоров’ю людей, завданої негативним впливом ГМО (генетично модифіковані організми), повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів у Facebook.
Відповідне рішення підтримали 273 народних депутати.
Зазначається, що Україна підписала Нагойсько-Куала-Лумпурський додатковий протокол ще у 2011 році. Ратифікація необхідна для реалізації Конвенції про біологічне різноманіття та Картахенського протоколу про біобезпеку до неї.
В повідомленні пояснили, що Протокол застосовується у випадку завдання збитків:
- у результаті транскордонного переміщення ГМО, призначених для використання в якості харчових продуктів або корму;
- у замкнених системах та умисного вивільнення у довкілля;
- у результаті неумисного та незаконного транскордонного переміщення ГМО;
- не застосовується до збитків, завданих до набрання чинності протоколу.
“Безумовно, це вкрай важливе рішення Парламенту, яке допоможе Україні відновити втрачене біорізноманіття через терористичні дії росії. Війна продовжує завдавати нашій природі все більше й більше нищівних ударів. Тож нам треба вже моделювати та планувати її відновлення”, – сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
За його словами, ратифікація Протоколу тепер дозволяє Україні діяти за міжнародними правилами та процедурами для відшкодування шкоди біорізноманіттю та здоров’ю людей, завданої негативним впливом ГМО.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроєкт №0199 “Про приєднання України до Мінаматської конвенції про ртуть”, який запроваджує міжнародні правила поводження з цим отруйним металом.