В США витратять $1 мільярд на “озеленення” житла малозабезпечених людей shutterstock

В США витратять $1 мільярд на “озеленення” житла малозабезпечених людей

Катерина Бєлоусова

Зміна клімату збільшила частоту та серйозність стихійних лих, від яких найбільше страждають громади з низьким рівнем доходу

У США виділять $1 мільярд на підвищення водо– та енергоефективності багатоповерхового житла малозабезпечених людей, а також на адаптацію до кліматичних змін.

Ініціатива фінансуватиметься з масштабного кліматичного закону “Про зниження інфляції” (IRA), повідомляє The Washington Post.

Зазначається, що в США пропонують домогосподарствам до $7 500 за перехід на електромобіль і до $2 000 за новий електричний тепловий насос. Проте багато американців з низьким рівнем доходу можуть не знати про ці субсидії або не отримати їх.

В матеріалі підкреслили, що власникам малозабезпеченого житла запропонували гранти на $837,5 мільйонів та $4 мільярди кредитів за встановлення на даху сонячних панелей, теплових насосів та інші кліматичні оновлення.

За словами одного з чиновників США, запропонованої суми недостатньо, щоб охопити  всі 23 495 багатоквартирних будинків. Проте це допоможе багатьом з них.

В матеріалі підкреслили, що зміна клімату збільшила частоту та серйозність стихійних лих, від яких найбільше страждають громади з низьким рівнем доходу. Наприклад, люди не можуть застрахувати житло від повені, через що змушені жити в пошкоджених будинках. Так після  урагану "Харві", що затопив південний Техас у 2017 році, 80% постраждалих домогосподарств не мали страховки від повеней та не змогли повністю відремонтувати житло.

“Нові федеральні витрати мають на меті допомогти зміцнити будинки до того, як станеться наступна катастрофа”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що люди зможуть подати заявку на фінансування для будівництва укріплених дахів, які захищають від ураганів і сильних вітрів, або вогнетривкої черепиці, яка захищає від полум’я. Програма також охоплюватиме кращу ізоляцію будинку, яка може запобігти виходу тепла взимку та прохолодного повітря влітку. Це дозволить сім’ям рідше використовувати свої кондиціонери чи опалювальні прилади, допомагаючи їм заощадити більше грошей на оплаті комунальних послуг.

Нагадаємо, у серпні 2022 року Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає понад $400 мільярдів інвестицій для боротьби зі зміною клімату, зниження інфляції та підвищення доступності охорони здоров'я протягом 10 років. Це найбільша американська інвестиція, спрямована на уповільнення глобального потепління.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, компанія Sunrun Inc, США, планує у 2023 році встановити сонячні панелі на будинках з загальною потужністю 1 ГВт, що аналогічно потужності атомної електростанції.

Читайте також
Команда Трампа вже готує вихід із Паризької угоди, — ЗМІ
Команда Трампа вже готує вихід із Паризької угоди, — ЗМІ

Передбачається низка кардинальних змін порівняно з політикою адміністрації Джозефа Байдена

Кліматична політика Трампа як новообраного президента США: чого очікувати
Кліматична політика Трампа як новообраного президента США: чого очікувати

За попередньої каденції він отримував постійну критику від екологічних активістів зі звинуваченнями у поглибленні кліматичної кризи

Позиція Гарріс і Трампа щодо ключових кліматичних питань: чи є точки дотику
Позиція Гарріс і Трампа щодо ключових кліматичних питань: чи є точки дотику

Від того, хто займе Білий дім, залежатиме роль США як найбільшого забруднювача довкілля в цей вирішальний для кліматичної кризи час

Якою буде кліматична політика Камали Гарріс, якщо вона очолить США
Якою буде кліматична політика Камали Гарріс, якщо вона очолить США

Активісти сподіваються, що вона продовжуватиме вести жорстку політику щодо промисловості викопного палива