Швейцарський стартап готується запустити унікальні гравітаційні батареї interestingengineering.com

Швейцарський стартап готується запустити унікальні гравітаційні батареї

Катерина Бєлоусова

Енергозбереження батареї сягає 70%, а її ємність не знижується з часом

Швейцарський стартап Energy Vault планує у червні 2023 року завершить будівництво двох гравітаційних батарей у Китаї, з потужністю 100 МВт-год, та в американському штаті Техас, з потужністю 36 МВт-год.

Ці батареї зможуть накопичувати “зелену” енергію з ефективністю передачі в обидві сторони понад 80% з мінімальним допоміжним споживанням, повідомляє Interesting Engineering.

Зазначається, що гравітаційні батареї розглядаються як ідеальний засіб для вирішення проблеми нестабільної генерації сонячної та вітрової енергії. 

В матеріалі пояснили, що робота батареї заснована на перетворенні потенційної енергії на електрику. Так спеціальний кран, живлячись “зеленою” енергією, підійматиме блок з запатентованої композитної цегли високо вгору. Коли енергію необхідно буде віддати – блок опускатиметься під дією гравітації, тягнучи за кабелі, що обертають турбіни, виробляючи енергію.

У фірмі наголосили, що робота батареї не залежатиме від топографії або геології. Тому подібні батареї можна побудувати будь-де. Окрім того, для батарейних блоків використовуються дешеві матеріали, зокрема ґрунт, шахтні хвости, вугільна зола та інші рекультиваційні матеріали.

В Energy Vault додали, що кожна цегла важить 35 метричних тонн і має питому вагу, щонайменше вдвічі більшу за вагу води, а також достатню здатність до стиснення. Окрім збереження відновлювальної енергії, батарея допомагає використовувати еконебезпечні матеріали, які б в іншому випадку опинилися б на звалищі.

Зазначається, що блоки матимуть акумулюючу ємність до 80 МВт-годин і зможуть безперервно віддавати від 4 до 8 МВт протягом 8-16 годин. 

Розробники стверджують, що ця технологія ефективніша за насоси або турбіни гідростанцій. Окрім того, енергозбереження батареї сягає 70% завдяки загальної ефективності та відсутності зниження ємності накопичувача з часом.

Нагадаємо, у Фінляндії запустили в роботу піщану батарею компанії Polar Night Energy на електростанції Ватаянкоскі, яка зберігає 8 МВт-год теплової енергії. У  листопаді 2022 року вона почала віддавати тепло для опалення та підігріву води.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Німеччині біля Берліну побудували 45-метрову вежу для зберігання 56 млн літрів гарячої води, що живеться “зеленою” енергією. Її використовують для гарячого водопостачання та опалення.

Читайте також
На Львівщині почали будувати Сокальську ГЕС
На Львівщині почали будувати Сокальську ГЕС

Її планують ввести в експлуатацію у третьому кварталі цього року

ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни

Попри виклики повномасштабного вторгнення, українські компанії та інвестори знаходять можливості для створення та розвитку “зелених” проєктів

Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці
Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці

Держави по всьому світу продовжують нарощувати свої спроможності у генерації енергії з біомаси