В Україні заборонять феєрверки та петарди: Рада зробила останній крок shutterstock

В Україні заборонять феєрверки та петарди: Рада зробила останній крок

Катерина Бєлоусова

Законопроєкт забороняє використання щодо тварин будь-яких феєрверків під час будь-яких заходів

Верховна Рада України у вівторок, 12 квітня, ухвалила у другому читанні законопроєкт №7438 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів". 

Документ спрямований на забезпечення здоров’я та безпеки людей і тварин завдяки обмеженню продажу, передачі та використання салютів, петард та інших піротехнічних виробів, повідомляє Євроінтеграційний портал.

За заборону феєрверків проголосували 290 народних депутатів.

В повідомленні наголосили, що новий закон сприятиме: 

  • укріпленню громадського порядку та безпеки;
  • захисту населення від негативних наслідків використання піротехнічних виробів;
  • посиленню боротьби з жорстоким поводженням з тваринами;
  • наближенню українського права до права Європейського Союзу.

Зазначається, що законопроєкт відповідає Директиві 2013/29/ЄС Європейського Парламенту та Ради "Про гармонізацію законодавства держав-членів щодо надання на ринку піротехнічних виробів та Технічного регламенту піротехнічних виробів". 

В повідомленні підкреслили, що документ вносить зміни у Закони "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (ст. 24) та "Про захист тварин від жорстокого поводження" (ст. 18 та 25), зокрема: 

  • деталізує суб’єктів, уповноважених контролювати використання піротехнічних виробів іншими особами;
  • вводить поняття "піротехнічний виріб" замість "піротехнічний засіб";
  • забороняє використання та продаж феєрверків, зокрема салютів та петард, окрім феєрверків класу F1, які мають дуже низький рівень небезпеки і незначний рівень шуму, що не перевищує 60 дБ;
  • встановлює вікове обмеження з 16 років на купівлю феєрверків класу F1;
  • регулює використання й продажу сценічних піротехнічних виробів;
  • забороняє використання щодо тварин будь-яких піротехнічних виробів та будь-яких феєрверків, зокрема салютів та петард під час проведення спортивних, видовищних заходів, відео- та фотозйомок.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує обмежити продаж, передачу і використання піротехнічних виробів, як-от салютів і петард.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, найбільший український онлайн-ритейлер Rozetka вилучив з асортименту феєрверки, петарди та іншу піротехніку.

Читайте також
Україна почне представляти Євросоюзу свій прогрес у довкіллєвій сфері
Україна почне представляти Євросоюзу свій прогрес у довкіллєвій сфері

Перед цим пройшли три раунди імітаційних сесій

Адвокати знайшли законопроєкт, який дозволить забудову прибережних захисних смуг
Адвокати знайшли законопроєкт, який дозволить забудову прибережних захисних смуг

Вони наполягають на знятті його з розгляду через невідповідність Конституції України

Як держава й громади втрачають землі: активісти навели 7 кейсів за скандальним законом №12089
Як держава й громади втрачають землі: активісти навели 7 кейсів за скандальним законом №12089

Цей нормативно-правовий акт підтримала Верховна Рада та підписав президент попри спротив громадськості, фахівців та навіть органів державної влади