Україна та ЄС обʼєднають зусилля для порятунку лісів

Україна та ЄС обʼєднають зусилля для порятунку лісів

Катерина Бєлоусова

Лісогосподарські практики України під час активних бойових дій є показовими для Європи

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець та Єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічус домовилися об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів.

Українська ініціатива з відтворення лісів повністю відповідає новій лісовій стратегії ЄС та Стратегічному плану ООН, повідомляє Міндовкілля у Facebook.

Зазначається, що Стрілець та Сінкявічус разом відвідали селекційно-насіннєвий центр на Житомирщині, який побудували після початку повномасштабного вторгнення за 15 км від Білорусі. 

В пресслужбі розповіли, що вони оглянули сучасну систему трирівневого відеонагляду за лісовими масивами. Також єврокомісару продемонстрували проміжні результати і плани реформування лісового господарства.

Сінкявічус підкреслив, що лісогосподарські практики України під час активних бойових дій є показовими для Європи. Адже Україна продовжує закладати ліси на деокупованих та випалених територіях, а також виконувати довоєнну програму з заліснення.

Стрілець зазначив, що спільна робота над збереженням та розширенням лісів вкотре доводить, що Україна – частина ЄС. 

“Українська ініціатива з відтворення лісів повністю відповідає новій лісовій стратегії ЄС до 2030 року, в рамках якої передбачено висадити до 2030 року 3 мільярди дерев, а також Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%”, – сказав він.

Сінкявічус також наголосив, що збройна агресія росії не може бути перепоною для того, щоб "будувати мости" між Україною та ЄС, а навпаки – вона мотивує об’єднуватися ще більше.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України схвалив внесення змін до Правил відтворення лісів, які врегулюють збереження самосійних лісів, лук та пасовищ в рамках закону “Про збереження лісів”.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Національній комісії у справах ЮНЕСКО запропонували розглянути можливість внесення нового серійного транснаціонального об’єкта "Праліси та старовікові хвойні верхньогірні ліси Карпат" до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Теги: , ,
Читайте також
Вирубка пралісів заради дороги у "Шипоті": лісівники відреагували на скандал
Вирубка пралісів заради дороги у "Шипоті": лісівники відреагували на скандал

Але про деякі порушення вони вирішили просто промовчати

У ЄС спрощують регламент про вирубку лісів: які зміни передбачені
У ЄС спрощують регламент про вирубку лісів: які зміни передбачені

Документ набуде чинності наприкінці цього року

У Карпатах знищили праліси, щоб прокласти лісову дорогу
У Карпатах знищили праліси, щоб прокласти лісову дорогу

Представники багатьох природоохоронних організацій та об’єднань, а також місцеві журналісти твердять, що ці ділянки лісу зносять для спорудження вітропарку ТОВ "УК" "Вітропарки України"

На Миколаївщині відновлюють пошкоджені бойовими діями лісосмуги
На Миколаївщині відновлюють пошкоджені бойовими діями лісосмуги

Експерти переконані, що відновлення захисних насаджень має стати національною програмою з екологічної та аграрної безпеки України