З початку року Україна через екозлочини зазнала масштабних збитків

З початку року Україна через екозлочини зазнала масштабних збитків
Олена Яценьо

До держбюджету порушники сплатили 27,3 мільйона гривень штрафу

Усього за п'ять місяців 2022 року фахівці Державної екологічної інспекції України розрахували збитків довкіллю на суму понад 727,2 мільйона гривень унаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.

Про це в п'ятницю, 10 червня, повідомила пресслужба Держекоінспекції.

Загалом співробітники ДЕІ провели з початку року 5 076 заходів контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища. У результаті складено 6 752 протоколи про адмінправопорушення. Водночас до правоохоронних органів державні інспектори скерували 259 матеріалів за ознаками злочину проти довкілля. У результаті відкрито 124 кримінальних провадження.

Крім того, із січня по травень 2022 року екоінспектори висунули претензії та позови за шкоду, завдану довкіллю, на суму майже 504 мільйони гривень.

До державного бюджету порушники вже сплатили збитків у добровільному та примусовому порядку на загальну суму понад 27,3 мільйона гривень.

Нагадаємо, що протягом 2021 року українським лісам і рослинному світу завдали збитків майже на 500 мільйонів гривень.

Раніше ЕкоПолітика писала, як кожен може повідомити про екологічні порушення, свідком яких він став.

Читайте також
В Україні вимагають заборонити полювання на диких тварин
В Україні вимагають заборонити полювання на диких тварин

Активісти вважають це злочином проти природи, яка й без того страждає через війну

Пошкоджений війною ліс — вирубати: ці та інші норми нової постанови уряду
Пошкоджений війною ліс — вирубати: ці та інші норми нової постанови уряду

Під час війни вирубані під час санітарних рубок дерева не будуть зараховувати до ліміту лісосіки

Україна вперше увійшла до лідерів Європи з розвитку систем накопичення енергії
Україна вперше увійшла до лідерів Європи з розвитку систем накопичення енергії

Країна за 2025 рік додала близько 3 ГВт*год потужності акумуляторів

Посадовці системно винищують українські ліси. Збитки — майже 250 млн грн
Посадовці системно винищують українські ліси. Збитки — майже 250 млн грн

Незаконно зрубано щонайменше 13 тис. дерев