ОРДЛО перебуває на межі екологічного лиха міжнародного масштабу, – Резніков

ОРДЛО перебуває на межі екологічного лиха міжнародного масштабу, – Резніков Рубрика

Україна звернулася до МАГАТЕ для формування групи експертів

Унаслідок згубних дій Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей є імовірність масштабного екологічного лиха. Зокрема, окупованому Донбасу загрожує радіаційне забруднення ґрунтових вод і повітря.

Про це на брифінгу для країн ООН заявив віцепрем'єр, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає РБК-Україна.

За його словами, Програма ООН з довкілля (ЮНЕП) причинами екологічної катастрофи називає забруднення повітря, ґрунту й води внаслідок вибухів великої кількості боєприпасів і затоплення шахт. Крім того, є загроза радіаційного забруднення, оскільки окупаційна влада два роки тому припинила відкачування води з шахти "Юнком", де 1979 року проходили ядерні випробування. Вважається, що забруднена радіацією води вже підступає до питних горизонтів.

"Україна звернулася до МАГАТЕ щодо можливості формування групи експертів для моніторингу зберігання радіоактивних матеріалів на окупованих територіях. До 2014 року там перебувало понад 1 000 джерел іонізуючого випромінювання. Але питання в тому, чи пропустять експертів російські окупаційні війська", – зазначив Резніков.

Він також наголосив, що на інших закритих шахтах теж перестали відкачувати воду, а на тих, які працюють, порушуються екологічні норми.

Окрім того, що стосується Криму, то на півострів за сім років переселили додатково 500 000 осіб. Різке зростання населення і велике військове будівництво призвело до варварської експлуатації водних ресурсів і перебоїв у водопостачанні, а також знищення унікальної екосистеми Криму.

Як писала ЕкоПолітика раніше, майже три роки тому окупанти припинили відкачування підземних вод, і радіація вже проникає в межі питної води.

Читайте також
Косити чи не косити: зрив кліматичних експериментів і петиції щодо покосу трави
Косити чи не косити: зрив кліматичних експериментів і петиції щодо покосу трави

Поширені у містах практики просто перетворюють газони на мертві острівці пилу

Ані слова про екологію: пріоритети нового прем’єр-міністра Сергія Корецького
Ані слова про екологію: пріоритети нового прем’єр-міністра Сергія Корецького

За його словами, для відновлення окремого екологічного міністерства "потрібен час"

У регіонах України масово гине риба: ключові локації та причини
У регіонах України масово гине риба: ключові локації та причини

У деяких громадах заборонили ловити рибу до з’ясування обставин