Тепер по суті, про що домовилися:
Європейська Комісія допоможе в процесах моніторингу стану довкілля і екологічних наслідків від війни на основі супутникових даних системи Copernicus — лісові пожежі, незаконні вирубки лісу, забруднення ґрунтів, якість повітря, екологічний стан моря, радіаційний моніторинг.
Україну підключать до програми ЄС із захисту довкілля LIFE. Домовилися якнайшвидше розпочати переговори з цього питання. Для України реалізація проєктів у рамках програми LIFE може стати ефективним методом подолання наслідків військових дій росії на територіях природно-заповідного фонду: відновлення та збереження біорізноманіття, природоохоронних територій та природних екосистем України у цілому.
Для розуміння масштабів програми: з 1992 року LIFE співфінансувала понад 5000 проєктів. На 2021-2027 роки загальний бюджет LIFE становить 5,43 мільярда євро.
Європейська Комісія і надалі підтримуватиме Україну у питаннях відсторонення представників росії та білорусі від займання посад у керівних органах міжнародних організацій і конвенцій та призупинення участі росії та білорусі в міжнародних організаціях, де це юридично можливо.
У ЄС вже заговорили про експертну допомогу Україні з вивчення досвіду інших країн щодо відновлення у післявоєнний період. На думку єврокомісара, важливо, аби відновлення України відбувалося на принципах сталого розвитку та зелених технологій.
Дякую Віргініюсу Сінкявічюсу за підтримку та сприяння вирішенню потреб міністерства у різних сферах.
Домовилися з Єврокомісаром про регулярні зустрічі для швидкої комунікації та рішень. Сьогодні вкотре переконався у підтримці ЄС. Надзвичайно приємно спілкуватися з однодумцями, які вболівають за Україну та докладають максимум зусиль для нашої Перемоги над рашизмом.
Перемога за нами!